Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csigolya törés mennyi idő...

Csigolya törés mennyi idő alatt gyógyul és egyáltalán meg tud-e fájdalommentesen gyógyulni?

Figyelt kérdés

Elütött egy kamion, háti 9. 10. csigolya törésem (összeroppanás) lett, mennyi idő mulva gyógyul meg / lesz fájdalommentes ?


6 hét után elvileg nem kell már fűzőt hordani.

Erős csontozatú 40 év alatti vagyok, törésem még sosem volt.



2013. nov. 19. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gerinc nem fog fájdalommentesen gyógyulni, és örülj hogy egyáltalán megúsztad ennyivel és nem bénultál le! Mivel nem műtenek, stabil törésed van és hál Istennek megúsztad g.velő sérülés nélkül! De idővel (mert lehet erre gondoltál) nem fog fájni ne aggódj, de az úgy kb 1 hónap! Jó egészséget, mielőbbi gyógyulást kívánok!
2013. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

most telik le a 4. het, de rosszabb lett mint ahogy az első két hétben volt. Ráadásul zsibbad, hideg lesz, majd hirtelen felmelegszik(forró érzet) időnként (napi pár alkalommal) a labam. Remélem ez sem lesz végleges.


Pedig a röntgen, mri nem mutat nagy bajt.

2013. nov. 19. 17:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Vissza kell menned kontrollra, nem?

Műtöttek?

2013. nov. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az a nyak alatti rész (mert ugye az első hét

azok a nyakicsigolyák)-

2013. nov. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Esetleg valamilyen vitaminokat nem mondtak, hogy szedjél?

Ami gyorsítja a gyógyulást

2013. nov. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, az a lapockaknal van valahol, ahol a kamion lökhárítója megtolt. Pont ezért a kéz, nyak mozgatás jobban fáj, mint pl a járás - ülni szinte egyáltalán nem tudok még, vagy csak max 10 perceket, aztán a lapockánál bénító fájdalom jelentkezik.

2 hét utan voltam kontrolon, akkor találták meg, hogy a 10. csigolya is össze van roppanva (addig csak a 9.-ről volt szó)


muteni nem kellett, 4 nap utan kiengedtek a korhazbol, fuzovel.


valami 4 szemes csonterositot kaptam, azon mar tul vagyok


Aki túl van ilyen traumán irjon már, hogy mennyi idő alatt lehet helyrejönni, mert nagyon kellene már dolgoznom..

2013. nov. 20. 09:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Amíg össze nem forrnak a csontok

Meg a törés milyenségétől is függ

Gondolom néhány hónap csak kell hozzá

Orvos nem mondott semmit?

2013. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Érdeklődnék, hogy hogy vagy azóta? Nekem is csigolyaroppanásom lett. 4helyen. Szülést követően. 30évesen. Teljesen tünetmentes lettél azóta?
2018. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Chrysler válasza:

Nekem is 9 10-es csigolya összeroppanásom van tavaly április óta.Műtétre kaptam időpontot idén szept20-ára.

Nekem azóta is -övszerü- fájdalmaim vannak, a kezdethez képest jól vagyok, csak még reggel nehéz kelni az ágyból, de napközben már elvagyok, persze gyógyszeres kezelés.

Nekem már lassan egy éves folyamat, de fájdalmaim még vannak.Csodálom, hogy kiengedtek a kórházból kettős csigolyatöréssel. Engem kapásból félrekezeltek,elsőre ideggyógyászaton voltam, infúzió,stb, aztán reumatológia gyógytorna,stb,majd kiderült vmikor júniusban h tul.képpen gerinctörésem van...

jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!