Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kocogás közben megharapott...

Kocogás közben megharapott egy kutya. a gazádja közel volt, azt mondta be van oltva, chippelve. (ismerem is, helyiek) ilyenkor el kell mennem orvoshoz? A seb egy felületi karcolás, kb 2-3 cm hosszú alig vérzik.

Figyelt kérdés

2013. dec. 2. 15:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
a kutya gazdájának kötelessége odaadni neked az oltási könyvet, nem elég, ha ő mondja. Súlyos következményei lehetnek rád nézve.
2013. dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

11. válaszolón és rajtam kívül érdemben valaki válaszolt még a feltett kérdésre?


Azon túl, hogy megtudhattuk, sokan állnak a kocogás szintjén és nem igazán tudják értelmezni amiket olvasnak.

2013. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

El kell kérni az oltási könyvet, ha biztosra akarsz menni. Értelmes ember pedig nem sétáltat szabadon kutyát.

Mondom ezt négykutyásként.

A kocogni pedig csak erre kialakított puha/gumis talajon, vagy az anyaföldön érdemes, ezt 34 éves ízületesként mondom.:)

2013. dec. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Doka93 válasza:

Sziasztok! Engem is kb. 1 hete harapott meg 1 kutya, igaz súlyosabban. Ajànlott a tetanusz oltás, ha tènyleg csak karcolás nem mély seb akkor betadinos sebkezelés és fedőkötés, fertőződés esetén azonnal orvos. Súlyosabb harapást bekell mutatni orvosnak, akkor mindenképpen adnak tetanuszt, seb fajtájától függ, hogy kezelik. Jegyzőkönyvet készitenek, bekell mutatni a kutya gazdának az oltási könyvet, ha mindent rendben talál az állatorvos akkor 2 hét karantén következik.

Remélem a Kérdező már jobban van :)

Kocogásról pedig annyit, hogy egészséges persze mindennek megvan a határa, ha valaki nem szeret csináljon más mozgásformát. :))

2013. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

'ha valaki nem szereti'


Az egészség nem szubjektív kérdés. A mekis hamburgerre sem lehet azt mondani, hogy egészséges, ha valaki nem szereti egyen mást.


Több érvet is leírtam, hogy miért káros. Innentől kezdve nem egészséges, legfeljebb ha kiderül hogy nincs igazam, tévedek. De ez felettébb ritkán derül ki.

2013. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Doka93 válasza:

Rendszeres kocogás edzettebbé, ellenállóvá teszi az embert, életkortól független nagyon sokan idős korukba kezdik el.

Szív és érrendszerre, légzőrendszerre, kiválasztó-rendszerre, idegrendszerre is pozitív hatással van. Pozitív hatása a boldogság érzése mert az agy endorfin hormon szabadít fel.

Csípő- és térd ízület megóvására nagyon jó módszer a nordic walking bár ha ön úgy gondolja, hogy a kocogás már magamutogatás maximálisan ellenezheti ezt a sportot.

Hosszan lehetne arról vitatkozni mi egészséges és mi nem, és lehet én vagyok önnél sokkal sokkal középszerűbb köszönöm, hogy leereszkedni tetszik az én szintemre de úgy gondolom, hogy mindenkinek joga van megválasztani a saját maga személyiségéhez, életviteléhez és pénztárcájához megfelelően passzoló mozgásformát ha az éppen kocogás, biciklizés, aerobik, TRX, stb. azzal a saját egészségét is szolgálja a sport élvezetén kívül.

Fojtogatásról pedig sajnálatos, hogy ilyen dolog történt de ez egy nem megszokott eset volt nem lehet evvel általánosítani, az edzőteremből hazafelé tartva vagy éppen fáradtan munkából ugyanolyan veszélyes lehet a városban.

2013. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
ha elmész dokihoz alap a tetanusz
2013. dec. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

"Rendszeres kocogás edzettebbé, ellenállóvá teszi az embert"


Mint 100 más sport. A sz.arban meg marad valamennyi hasznos tápanyag, ettől még nem lesz étel.


"Szív és érrendszerre, légzőrendszerre, kiválasztó-rendszerre, idegrendszerre is pozitív hatással van."


Az elhanyagolható pozitív hatással nem lehet érvelni, mert az igényszint drasztikus lerobbanását feltételezi. Itt azért még ne tartsunk.


"Pozitív hatása a boldogság érzése mert az agy endorfin hormon szabadít fel. "


Mint minden mozgás.. Sőt még a sütievés is.


"Hosszan lehetne arról vitatkozni mi egészséges és mi nem, és lehet én vagyok önnél sokkal sokkal középszerűbb köszönöm, hogy leereszkedni tetszik az én szintemre de úgy gondolom, hogy mindenkinek joga van megválasztani a saját maga személyiségéhez, életviteléhez és"


Az egészség talán már megér egy kis vitát, bár lehet nem, minek is, végtére az életünkben az egyik legfontosabb dolog, inkább hagyjuk. Gúnyosabb már nem tudok lenni.

Az erkölcsi bemocskolás meg számomra unalmas, igen eléggé rossz ember vagyok, rengeteg rossz személyiség jeggyel, ezt nem kell szóvá tenni. Ettől teljesen függetlenül van igazam, illetve ezektől függetlenül tévedhetnék, a stílusom nem része a vitának.


A kocogó nő megölése nem egyedi eset, és victimológiailag igenis hátrányos helyzetűek a futó nők. Ez a szaktreületem, lehet nem egyetéreteni.. Az edzésről távozó nő, fegyveren nyugtatott kézzel, rendezett gondolatokkal határozottan jobb helyzetben van, mint az éppen edzést végző, lekötött figyelmű társa.

2013. dec. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

előttem szóló

te egy degenerált idióta vagy

2013. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Ha igazad van, akkor ezt bizonyára meg is tudod indokolni.


De nem tudod, valójában csak nem értesz egyet velem.


Két intelligens ember van, hogy nem ért egyet. Amikor viszont egy kevésbé intelligens ember nem érti az intelligensebbet (nem egyet nem ért, hanem nem érti, van különbség) akkor leidiótázza. Ez egy védekező mechanizmus a részedről, így próbálod a saját ideológiádat védeni.. de valójában nincsen fenyegetve a világképed, úgyhogy nyugi, nem kell védekezned, támadnod.. csak beszélgetünk, béke van:) Meg közeleg a Karácsony.

2013. dec. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!