Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Levagtam az ujjam kiskoromban....

HenycyGirl kérdése:

Levagtam az ujjam kiskoromban. Mit tehetek? Eros idegzetueknek.

Figyelt kérdés

2 eves lehettem, amikor egy otthoni baleset folytan levagtam a bal kezemen a gyurus ujjam 1/3-at. Eleg nagy darabot, gondolhatjatok, nem kisdolog volt. Olyannyira, hogy csak egy bordarab tartotta es logott a levagott resz. Azonnal rohant velem nagymamam a korhazba. Szegeny nagyon maga alatt volt, mert reszben o is ludas volt benne. En csak ultem, amig osszevarrtak az ujjam es kertem ot, hogy ne sirjon, mert nem faj es semmi baj nincsen, mert meggyogyul.

Az ujjamnak vegul semmi baja nem lett abban az ertelemben, hogy nem all ferden, nem erzeketlen (erzek hideget, meleget,tudom mozgatni, mint az osszes tobbit). Az egyetlen problemam, hogy azota a kormom nem nott egyben vissza. Hosszanti iranyban kozepen nem nott egybe. Kozepen az egyik rafekszik a masikra. Az egyik oldala rendesen eros korom, mig a masik oldalon gyengebb korom, ami sokkal lassabban no es erzekenyebb is. Ott, ahol osszeoltottek pedig egy kis gumo van az ujjpercem oldalan.

Ezt a kis icipici gumot szeretnem eltavolitattni es egyuttal, ha lehetseges szeretnek valamit kezdeni a kormeimmel is, mivel masokat nagyon taszit a kinezete. Engem nem zavar, mert miota eszemet tudom ilyen volt, de latom masokon, hogy oket irritalja es ez engem is zavarba hoz es kellemetlenul erzem magam, hogy igyekszem rejtegetni az ujjamat.

Azt szeretnem megtudni, hogy lehet-e egyaltalan kezdeni vele valamit vagy csak a kis gumot tudom eltavolitattni az orvossal?

Ha szukseges mutatok kepet is rola.



2014. jan. 9. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hat ebben szerintem,csak az orvook tudnak segiteni,esetleg plasztikai sebesz.de a kepet megneznem :)
2014. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2014. jan. 9. 18:44
 3/11 anonim ***** válasza:
ferfi kezet vartam :D Mondjuk engem nem zavarna,nem ertem miert vannak rajta kiakadva,vagy miert bamuljak...az a görcs olyan,mint egy tyukszem,ami sok embernek van,ugyhogy az ne nagy ügy.probald megmutatnu orvosnak,hatha tudnak mit kezdeni a körmöddel.vagy mükörmöt meg nem probaltal rajta?amugy szep kezed van :)
2014. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszi :)

Nem igazan vagyok mukorom parti, de igen, valoban elgondolkodtam mar rajta...

2014. jan. 9. 19:40
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ezzel sajnos plasztikai sebész sem tud semmit csinálni. Én sem vagyok műkörömpárti,de a Te esetedben ez lenne a megoldás. Nem is fontos mindegyikre tenni.
2014. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Bakker, ez tök menő :D Ne foglalkozz azokkal, akiknek baja van ezzel :)
2014. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ahogy én látom,szerintem túl sok mindent nem tudsz vele kezdeni,de nem is biztos,hogy kell,mert egyáltalán nem csúnya. Esetleg megpróbálhatod a gyengébb részt valamilyen körömerősítővel kenegetni,erre egy kis B vitamin szedéssel rásegíthetsz,azt a huplit,meg megpróbálhatnád egy kicsit lereszelni körömreszelővel. Ha ezek nem vállnak be,még mindig ragaszthatsz műkörmöt,de újra elmondom,hogy szerintem egy ilyen köröm nem számít szépséghibának :)
2014. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem olyan vészes szerintem se. :) Van akinek hülyébb körme nő mindenféle sérülés nélkül.
2014. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, ez nem egészségügyi probléma, gondolom az sztk ban meg se csinálnák. Talán valamilyen plasztikai sebész elvállalná. Bár gondolom, téged idegesít jobban, nem az idegeneket. Alig lehet észrevenni..
2014. jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Látszólag semmi olyan baj nincs ,hogy taszító lenne vagy ilyesmi.Nekem a bajai "épfánál(gyár)"kapta le a forgó kés az ujjamat úgy 30 éve és én is először porcelán műköröm,majd zselés műkörmöt rakattam csak arra az egy ujjamra.egyáltalán nem látszik.Azt hittem mindenki azt nézi és hányásnak találja stb...Le se tojták,,sőt kinevettek mikor mondtam.

Ha van rajta valami ami zavar nézesd meg ,de egyáltalán nem csúnya ,ha pedig nem írod észre sem veszi senki,hogy mi volt a baj. :)

2014. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!