Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit vegyek a fájdalom ellen?...

Mit vegyek a fájdalom ellen? (bokatörés)

Figyelt kérdés
Eltörtem a bokám és trombózis elleni CLEXANE 4000 NE/0,4 ml (40 mg) oldatos injekció-t kaptam. Eddig Aspirint szedtem a fájdalom ellen, de a betegtájékoztatóban benne az "fokozott elővigyázotossággal alkalmazható" és ugyanez bármilyen fájdalomcsillapító-gyulladáscsökkentő gyógyszerre. Mit szedjek a fájdalom ellen?

2014. jan. 18. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Miért nem kérdezed meg az orvost?!?!?! Mert attól, hogy itt valaki mind valamit, még akár bele is halhatsz...
2014. jan. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Algopyrint bevehetsz. Non szteroid gyulladáscsökkentőket is(pl. Catafalam, Nidol),de azokkal vigyázni kell,mert "bánthatják a gyomornyálkahártyát és ha sokáig vagy nagy adagban szedi az ember alvadásgátlóval,akkor akár gyomorvérzés i kialakulhat. Mindig étkezés után kell bevenni őket és megelőzésképpen célszerű gyomorvédőt is szedni (pl.Quamatel). Így nem lesz vele gond. Aspirint,Kalmopyrint azért nem szabad,mert azoknak is van alvadásgátló hatásuk.
2014. jan. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem bokatörésnél algopirynt ajánlott az orvos, de kórházba adtak mást is a nővérek. Amire emlékszem az a voltaren volt.
2014. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen,a Voltaren ugyanolyan,mint a Cataflam és társai.
2014. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak üzenem h azért nem kérdezem az orvost mert most szombat van ő meg csak hétfőn fog ügyelni es addig meg valahogy túl kell éljem a fájdalmat. Utána nyilván felhívom es megkérdezem őt is csak addig kell valami alternatíva.

A többi válaszolónak köszi :)

2014. jan. 18. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!