Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Neked tört már el a kezed...

Neked tört már el a kezed vagy a lábad? Hogyan történt a baleset, mennyi ideig kellett gipszben lenned?

Figyelt kérdés

2014. febr. 8. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Igen, 9 éves koromban leestem a lóról, és eltörtem a jobb csuklómat - nagyon csúnyán, mert teljesen el is csúszott a csont.

Elvileg 5 hétig kellett volna gipszben lennem, de az első hét után a kontrollon kiderült, hogy megint elcsúszott, szóval újra helyre kellett rakni, így összesen 6 hét lett belőle. Nem volt kellemes, főleg, hogy a nyári szünet legeslegelső napján történt. Pontosabban az utolsó tanítási nap délután. :)

2014. febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Elestem, rácsapódott a vonatajtó a bokámra, és 3 helyen tört el (kül-és belboka, meg a sípcsont alsó része). 6 hét fekvőgipsz, naponta injekció a hasba, utána fél évig gyógytorna. Kemény volt.
2014. febr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A csuklóm tört el. 6 hétig kellett a gipsz. Most is gipszben van a kezem, de "csak" repedés. Azt mondta a doki ha szerencsém van akkor 3 hét múlva leveszik.
2014. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kézközépcsont. Beleütöttem a falba ököllel. 1 hónapig volt gipszben.
2014. febr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen, a hüvelykujjam. Rég történt, focizás közben. :)

Nekem is a nyári szünet elején kellett gipszet hordanom, 3 vagy 4 hétig volt rajtam, már nem is tudom pontosan.

2014. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Én 2004,2005 és 2006 nyarán is műtétekről lábadoztam,4-5-6 évesen.Vakbél műtét és szemműtétek.
2014. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
67%
kb 2 hónapja bulizás közben brunyálás után sietve vissza a haverokhoz, betámadott 3 sunyi roma, akik pénzemet akarták elvenni, késsel fenyegetőztek, csak azt nemtudták, hogy 2. danomat most szereztem kyo karatéba, és lerugdostam őket, aztán az egyik vhogy ellökött és széttaposta a tenyerem, a csuklóm és a kézközépcsontok 6 helyen törtek el, nemtudtam, hogy eltört csak rá 3 hétre mikor megröntgeneztettem, és mivel összeforrt, újra elkellett törni, szóval most 1.5 hónapig gipszbe van a kezem, de annyit elárulok, hogy a 3 jómadárt elintéztem, és ők is többféle töréseket szenvedtek ;) :D
2014. febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 melilem válasza:
100%
Leugrottam a kalandparkban (tériszony) Spirális lábtörésem volt 5 és fél hétig kellett a gipsz! (2 hét fekvő, 3 hét járó)
2014. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

2013 szeptemberében eltörtem az 5. lábközépcsontom (nem mozdult el) amikor rosszul léptem le az ágyról (álló helyzetben). Nem kaptam gipszet, és kb. 2 hónap kellett, hogy tudjak normálisan, sántítás nélkül járni.

Először nem is gondoltam, hogy eltört, mivel tudtam mozgatni, rá tudtam állni, és csak akkor fájt számottevően, amikor terheltem. Úgy kerültem orvoshoz, hogy a biztonság kedvéért megnézetem, erre meglepődve olvastam a röntgen diagnózist, hogy törés. :D

2014. febr. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Múlt héten vasárnap leestem a lóról és eltört a könyököm. Nem mozdult el, nem kellett műteni. Most gipszben vagyok csuklótól vállig, március 24.-én (?) leveszik.
2014. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!