Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Altatás vagy érzéstelenítés...

Altatás vagy érzéstelenítés gerincbe?

Figyelt kérdés
Keresztszalag szakadás van a jobb térdemben és ha minden igaz, akkor júniusban megműtik. Melyik lenne előnyösebb választás az altatás vagy az érzéstelenítés? Melyik az, amelyik kevésbé káros az egészségre? Esetleg valakinek van tapasztalata / volt ilyen helyzetben?

2014. febr. 17. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A szervezetet kevésbé viseli meg a gerincközeli érzéstelenítés, mint az altatás. Az aneszteziológus orvos mindenről tájékoztatni fog. A gerincközeli (epidurál, spinál) nagy előnye, hogy műtét után még órákkal is tart a hatása, tehát garantált még egy darabig a fájdalommentesség. A legfontosabb, hogy az orvosra hallgass! Ne a "szomszéd nénire" meg a "sarki kisboltosra".
2014. febr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Engem eddig 8x altattak, 2x kaptam spinális érzéstelenítést. Fájdalom szempontjából persze jobb a spinális (így csináltak nekem 2 pótlást, egyet altatásban), de pszichésen én jobban viselem az altatást, én ezt választanám, de persze teljesen egyénfüggő. Az előttem szóló jól mondja, majd beszéld meg az altatóorvossal, hogy egyáltalán fizikailag alkalmas vagy-e mindkettőre. Ha érdekel bővebben, a keresztszalag.hu-n leírtam a tapasztalataimat az egyik beszámolóban.
2014. febr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!