Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskola fóbia ellen megoldás?

Iskola fóbia ellen megoldás?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok bejárni a suliba, elindulok de végül nem ott kötök ki, inkább sétálgatok a városban, vagy bambulok egy padon, vagy elmegyek az orvosi rendelőbe.

Nem szeretem az osztálytársaimat, nincsenek ott barátaim, más vagyok mint ők, nincs közös téma. Sok a menő gyerek, nem tudtam beilleszkedni. Feszengve érzem magam, nem merem felvállalni magam, sokat idegeskedek. Egyedül a fejemben vagyok, állandó levertség gyötör, utálok mások előtt szerepelni, szorongok. Béna vagyok mindenben, szerencsétlennek érzem magam. Úgy érzem, hogy kevesebb vagyok a többi embernél.

Esetleg ha átmennék másik iskolába az segíthet? Vagy akkor se múlna el?

Szüleimnek nem merek beszélni ezekről.


2014. jan. 21. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát pedig a szüleid lennének az első lépés, előbb-utóbb úgyis megtudják az igazolatlan órák miatt, jobb lenne elkerülni a botrányt, nem?

Második lépés: pszichológus. Aki segít a szorongásaidon, beszélgethetsz vele stb.

Harmadik: keress valami hobbit, ami örömmel tölt el és ami NEM az iskolához kötődik. Tanulj meg pl. valamilyen hangszeren játszani.

Négy: mozgás! Szintén iskolán kívül. Iszonyú sok lehetőségből választhatsz. Önbizalmat szerzel, megerősödsz, koordináltabb lesz a mozgásod, barátokat szerzel, ennek köszönhetően valószínűleg javul a tanulmányi eredményed és nyíltabb is leszel.

A másik iskolába menetel segíthet, ideig-óráig, de max. abban, hogy tiszta lapot nyithatsz. A mélyen húzódó problémákat nem fogod ezzel megoldani.

2014. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy segítene egy másik iskola, mert itt az agyadban van a gond...
2014. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az emberekkel akikkel vagyok előttük nem tudok megnyílni semmiképpen, mert kialakultak bennem gátlások. lehet hogy azért segítene egy másik közösség.

Nincs igazolatlan órám.

2014. jan. 21. 14:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami még fennállhat, ha átmész magántanulónak.


Ha úgy érzed , hogy otthon egyedül képes lennél megtanulni őket és vizsgázni belőle.


De tényleg nem ártana a pszichológus és a sok beszélgetés a szüleiddel.


Hasonló problémával küszködtem, mint te.


8 év alatt jártam ki emiatt a gimnáziumot, mert minden alkalommal ha problémáim voltak az iskolában, elkezdtem nem bejárni az adott tanár óráira.

Ami miatt nem voltak jegyeim vagy nem tudtak lezárni vagy megbuktattak.


Utána leérettségiztem.

Főiskolára eszemben sem volt menni.

Egy OKJ-t kezdtem el, de mivel addigra már dolgoztam, így abbahagytam azt is.


Dolgoztam szépen egészen 29 éves koromig fix munkahelyen.

Amikoris megszünt a munkahelyem és azóta csak a küzdés van.

Haza kellett költözzek a szüleimhez. Képzelheted.


Keresgélek, kudarcok érnek, elhelyezkedem, ott konfliktusok vannak, megszűnik a cég, leépítések lesznek vagy épp nekem nem tetszik a hely és felmondok.


Az utóbbi 3 évben dolgoztam egyszer 6 hónapot ,aztán 7hónap munkakeresés, majd 10 hónapot , 4hónap munkakeresés, 2 hónapot.

És október óta megint itthon vagyok állást keresek.


Ugyanúgy érzem magam ,mint 17-18 évesen amikor az iskolával bajlódtam, ugyanazok a kudarcok jöttek elő.

Nagyjából érvágós hangulatom van hetek óta.


Döntsd el most, hogy Te is hasonló jövőt képzelsz el magadnak vagy még most a sarkadra állsz és lépsz?


Tudod, segíts magadon és Isten is megsegít.


31N

2014. jan. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!