Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elvágtam a tenyerem és az...

Elvágtam a tenyerem és az ujjaim egy fém kupakkal, mikor kiakartam nyitni. Csak felületi vágás volt, nem is vérzett. A többi lent. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Aznap nem volt semmi baj, este bekentem propolisz cseppel, utána bepanten pluszal. Éjszaka arra ébredtem, hogy viszket. Azóta (2 napja) be van dagadva a vágások mentén és vagy fáj, vagy viszket. Mivel kenjem? Esetleg ez valami allergia? Éjszakára bekentem legutóbb kókuszzsírral, mert nagyon feszült, de így meg el kezdett viszketni. Amúgy jó hogy bekentem propolisszal, mert lilult a vágások mentén, most csak be van dagadva.
2014. márc. 9. 06:23
 1/3 anonim ***** válasza:

" Csak felületi vágás volt, nem is vérzett. "


-akkor pihentesd,és simán meggyógyul ,kenyőcsök nélkül is, a szervezet az egy csodálatos dolog,nem kell annak ehhez semmi ,

2014. márc. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést.
2014. márc. 9. 06:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Akár a propolisz cseppre, akár a bepanthenre lehetsz allergiás, de az is lehet, hogy csak a standard dagadást látod (ehhez leginkább látni kéne, innen nehéz eldönteni). Viszont szerintem ne szokj rá arra, hogy mindenféle random dologgal bekenegeted (kókuszzsír). A sebeknek az nem tesz jót, és ne csodálkozz, ha viszket, dagad, gyullad.
2014. márc. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!