Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért fájhat sportolás után a...

Miért fájhat sportolás után a térdem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hónapokban küzdök egy problámával: hiába melegítek be, futás, focizás, szinte bármilyen intenzívebb mozgás után 1 napig kegyetlenül fáj a térdem(általában a jobb, s ritkán a bal). Kb. 1 nap után magától elmúlik. Viszont mikor fáj, alig birom behajlítani (ráereszkedhetek, avval nincs baj). Mi lehet a probléma? Hogyan orvosoljam? Jó lenne gyógyítani, mivel lassan itt a jó idő s kéne túrázni. :) 18/F

2014. márc. 24. 19:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megemlíteni, hogy lúdtalpas vagyok, de talpbetétet használok. Valamint guggolásnál pl. gyakran kattog, ropog a térdem.
2014. márc. 24. 19:51
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem azokat a gyakorlatokat hagyd el amik terhelik a térdet, mint például a szabadon guggolás

Guggolj gépen, az nem terheli annyira a térdet

2014. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösz az ötletet :) Viszont a focit, futást, ilyesfajta terhelést nem lehet hanyagolni...
2014. márc. 24. 20:02
 4/4 kika26 ***** válasza:
Szia :) szerintem menny el orvoshoz (ortopédia) semmi más nemfog történni minr hogy megfogja, megmozgassa a lábadat majd elküld CT-re ha azon semmi nagyobb elváltozás nincs akkor MRI-re küld az orvos. Szerintem nemártana kideríteni hogy mitől fáj. Ebből amit ide leírtál nagyon sok minden lehet a gond pl. Meniskus vagy nagyobb a térdkalácsod meg ilyesmik :) futáshoz, focihoz irass ki ortézát hidd el sokat tart :) amikor fáj akkor kend be Heparoiddal (ha lehet akkor azal az ibalginos verzióval). Erősítsd a combizmodat:D. /L
2014. ápr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!