Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Súlyos a sportsérülésem?...

Súlyos a sportsérülésem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én 17,5 éves vagyok. Focizás közben sajnos síp- és szárkapocscsonttörést szenvedtem, melynek következtében 2 hétig gipszsínbe volt a lábam, melyet 4 hét fekvőgipsz követ(ett), melyet jövő hét pénteken vesznek le a lábamról. Várhatóan járógipszet kapok


A járógipsz meddig lesz majd a lábamon? A járógipszet mennyire lehet majd terhelni? A járógipszben mehetek már suliba? Mennyi idő lesz mire felépülök teljesen és mikor focizhatok újra? (Nagyon hiányzik már a sport!)


Tapasztalataitokat és válaszaitokat előre is köszönöm.



2014. márc. 25. 11:53
 1/6 A kérdező kommentje:
A járógipsz meddig lehet majd a lábamon és mennyire terhelhetem azt? Azzal már mehetek majd suliba és milyen lesz? Mennyi időbe telik még mire teljesen felépülök és mikor focizhatok újra? (Már most nagyon hiányzok!)
2014. márc. 27. 05:29
 2/6 anonim válasza:
100%
A járógipszben úgy tudom lehet suliba járni.Azt sem nagyon lehet terhelni.Az egyik barátom például túlterhelés miatt törte el.
2014. márc. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

A járógipsszel mehetsz majd suliba. Ha kell akkor használj majd mankót! Egyébként elvileg a te testsúlyodat (nagy részben) a járógipsznek el kell(ene) majd bírnia. A járás is nehezebb lesz vele mint nélküle. Természetesen a járógipsz nem arra szolgál, hogy ugrálj vele, mert akkor eltörhet. A teljes felépülés még hónapokig elhúzódhat. Rohamosabb javulás talán majd azután indulhat majd meg.

Mielőbbi jobbulást kívánok!

2014. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Bár a fiamnak "csak" bokatörése és bokaszalag-szakadása van. 1,5 hónap után márc. 21-én vették le a lábáról a fekvőgipszet és kapott legalább 3 hétre járógipszet. A sporthoz való visszatérés az legalább 3 hónap lesz neki.


Neked ennél valószínűsítem, hogy hosszabb lesz ez az idő.

A járógipszet terhelheted, de ajánlott, hogy eleinte még pár napig mankózzál. Iskolába természetesen a járógipszben már mehetsz.

2014. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3 hónap után május 16-án vették le véglegesen a gipszemet. Ugyan 8 hétig jártam utána gyógytornára, ezután teljes gyógyulást diagnosztizált az orvos. Ennek ellenére még mindig van olyan, hogy fáj a lábam.


Lesz-e még olyan, hogy teljesen tünetmentes lesz a korábban törött csont ill. testrész vagy erre már ne is számítsak?

2014. dec. 26. 17:14
 6/6 anonim válasza:
Remélem a sporttal sem hagytál fel. Az utólagos fájdalmak nem szokatlanok ilyen sérülésnél.
2015. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!