Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Leforráztam a combom tegnap...

Leforráztam a combom tegnap (elég nagy területen). Hatalmas hólyagok vannak rajta. Holnap irány a munka és farmerben. Jobban járok, ha még most kilyukasztom és esetleg bekötözöm?

Figyelt kérdés
Vagy hagyjam had durranjon magától, akár munka közben úgy nem lesz kellemetlenebb?

#leforráztam
2014. ápr. 15. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Égést nem szabad piszkálni, mert elfertőződhet, főleg farmeban, be kell kötni steril gézzel a hólyagos részeket, persze jobb lett volna ha orvoshoz mész vele, ha nagy területen van az égés.
2014. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Múlt héten lett nekem is a lábamon és a kezemen jó sok hólyag, én forró, olajos rántást locsintottam magamra.

Hiába folyattam rá a hideg vizet, elég sok felhólyagosodott, mindegyik hólyagot sebtapasszal leragasztottam, naponta cseréltem rajta, pár nap után szépen leapadtak a hólyagok, most már csak pirosló foltok vannak.

2014. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
SOHA nem szabad kilyukasztani az égés lyukait!!! Valóban steril kötszer és úgy mész. De jobb lenne orvoshoz menned, ha tényleg nagy területről van szó (tehát mondjuk egy tenyérnyi vagy nagyobb). Speciális kötszert kaphatsz rá, ami megakadályozza a fertőzést, és nem utolsó sorban sokkal jobb érzés lesz neked is. Amennyiben az adott kórháznak nincs pénze rá, akkor is legalább tisztességesen lefertőtlenítik...
2014. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs, az égés hólyagjait gondoltam.
2014. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!:)

Hosszában van akkora, mint a tenyerem szélességre a fele.

A szűk farmer nem lesz a legjobb.. Már nem fáj, viszont a hólyag kezd akkora lenni, mint a bepirosodott rész. Holnap nagy nap lesz(próbanap) nem szeretném, ha ez gondot okozna.

Akkor menjek el inkább most orvoshoz??

2014. ápr. 15. 17:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp, ha megteheted!!! Valószínűleg fog tudni tanácsot adni, hogy hogy enyhítsd a fájdalmat, és ha kapsz rá ilyen speciális kötést, az tényleg nagyon jó. Harmadrészt pedig jobban jársz, ha tényleg szakszerűen lekezelik, mert ez tényleg könnyen begyullad, és ha megteszi, akkor akár hetekig nem leszel jó munkaerő, egyáltalán.
2014. ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Voltam dokinál. Minden jót! =)
2014. ápr. 17. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!