Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ma húsvétkor a rokonaimmal...

Ma húsvétkor a rokonaimmal játszottunk, és mamámék kutyája, mert mamámnál voltunk megharapta a hasam vétetlen. (? )

Figyelt kérdés
Gyakran elmegy az erdőbe, de nincs beoltva veszettség ellen.És elolvastam a veszettség első tüneteit:hányás, fejfájás, láz, seb helyén fájdalom.És fáj a fejem meg a seb.Ugye ezt csak bekébzelem?

2014. ápr. 20. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

1) tanulj meg írni

2) első dolgod legyen holnap tetanuszért menni, ha az elmúlt 5 évben nem kaptál, legyen már eszed!!!

2014. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Orvos, tetanusz, mamádék kissé bajban lesznek a kutya miatt. Te pedig kapsz majd veszettség elleni oltássorozatot. Mamádék igen felelőtlen emberek, mert lehet, sőt valószínű, nem veszett a kutyájuk, de a törvények szerint neked fájdalmas injekciók kellenek, a kutya meg ki tudja, milyen sorsra jut. Sajnos, egyre több helyen találnak veszett rókákat. Így nagyon komolyan veszik az oltásokat a kutyáknál is.

Ez egy olyan betegség, amit nem lehet félvállról venni.

2014. ápr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy a leírtak nem veszettség jelei, hanem a kutyaharapás igen fájdalmas tud lenni és sokáig gyógyul.
2014. ápr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Holnap irany az orvos, tetanusz ES veszettseg elleni oltas feltetlen. A harapas helye termeszetes, hogy faj, de nem kell megvarni a tuneteket, mert lehet akkor mar keso.
2014. ápr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valóban menj ügyeletre holnap, tetanuszt és veszettség elleni oltást fogsz kapni. Sajnos az erdőbe kijáró kutya simán megfertőződhet, nem szabad kockáztatni, hogy kialakuljon nálad a betegség, mert ha kialakul, már nem gyógyítható. Azért nyugi: van egy pár hetes lappangási ideje asszem.
2014. ápr. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De a kutya csak 1 éves kor után kaphat oltást nem?Amúgy meg nem harapott, csak odakapott a fogával és látszódott egy piros kb. 4mm-es piros sebrcske.Nem vérzett, de így hogy aluttam rá, már nem is fáj.Szerintem csak megijedtem és túlreagáltam.
2014. ápr. 21. 09:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem már 3 hónapos kórtol kötelezö beoltani veszetség ellen. Akik meg azt írják várj holanpig dehogy hívjátok ki az orvosi ügyeletet nehogy elfertözödjön a seb. Ahogy elöttem írta valaki a mamádék bajba juthatnak ha nincs beoltva a kutya. Microchipje sincs ? Ha nincs akkor tényleg vége a kutyának mert az a törvény szerint kötelezö !
2014. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát a szüleim csak "ne hülyéskedj ilyenekkel" hozzászólásokat tudtak mondani és nem vittek be a városba a kórházba beoltani.és letelt a lappangási idő is és kutya bajom.Végül a Buksi is be lett oltva és chipet is kapott és született 3 kölyke.Mind a három a Buksi nevet kapta.Ennyi. happy end
2014. okt. 30. 01:09
 9/9 anonim válasza:
Lehetett volna bad end is, de szerencsere nem az lett. Csak ovatosan!
2014. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!