Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csuklótörés, kinek meddig...

Csuklótörés, kinek meddig volt gipszben ki mit csinált a dagadás ellen és hogy bírta ki?

Figyelt kérdés
Eltört a csuklóm, meg is kellett műteni, tűződrótot tettek bele és most begipszelték.Nagyon fáj,idegesít a gipsz is,nehéz és szorít is.Visszamentem az orvoshoz, de nem szoros,felkötötték hogy hordjam így és kevésbé dagad..ki mit csinált a dagadás ellen?olyat is hallottam hogy jegelni kell,de gipszen keresztül hogyan??

2014. máj. 2. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Tartsd felfelé a kezed tényleg ne lógasd. Amúgy hogyan történt?
2014. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hétig volt gipszben.

Ne félj, csak az eleje ilyen rossz. Hordd tényleg felkötve, úgy nem dagad annyira. Jegelni is lehet, egy nejlonzacskóba raksz jeget, és a zacskót rárakod a gipszedre. Így nem lesz vizes, és gipszen keresztül is kis idő elteltével hűt.

2014. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én fejbe vertem egy cigányt és eltört a jobb kéz V. ujj alapperc eltört.

Én azzal nyugtattam meg magam hogy edzek a másik kézre, negyogy az is eltörjön ha beverek neki.

2015. jan. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Horváth Ketrin válasza:
Szia! Nekem is megműtötték a csuklómat 3 drót van benne + félgipsz. Nekem ez a 4 hetem még van 2 hét. Hát az elején én is sokat szenvedtem vele elég sűrűn beledagadt. Mentem a klinikára és lazitottak a fáslin. Pedig én tényleg vigyáztam arra h ne logassam vettem kar rögzítőt. A jegelés az nagyon jót tett. Vettem 2 kissebb jégzselét beletekertem egy rongyba és egyiket alulra a másikat felülre raktam és ugy jó volt. Napjába többször is. 2 napja 2 drótot kivett a doki még van 1.Sajnos igy 4 hét urán is dagadnak az én ujjaim is főleg este de bizom benne h jobb lesz. Te is bizz benne.
2019. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!