Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltörhetett vagy csak egy...

Eltörhetett vagy csak egy rándulásról lehet szó?

Figyelt kérdés

2 nappal ezelőtt az iskolából hazafelé jövet egy rossz lépést követően roppant egy nagyot a bokám. Hazajönni is nehezen tudtam. A hazaérkezésemet követően a lábamat felpolcoltam és azóta jegelem. A fájdalom azóta sem csökkent.


Ti szerintetek mi lehet a bokámmal? Mennyire lehet súlyos ez a sérülés? Menjek el vele orvoshoz vagy sem?



2014. jún. 1. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvoshoz csak azért érdemes menni, mert egy röntgenfelvétel megmutatja, hogy törés van-e. Lágyrész húzódását,szakadását legfeljebb feltételezni lehet. Nem feltétlenül a jegelés a jó, inkább állott vizes borogatás kell, azaz túlságosan nem kell lehűteni a lábat, mert romlik a keringés. Fájdalomcsillapítót lehet bevenni.
2014. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Javult már a bokád? Voltál orvosnál?
2014. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Voltál már vele orvosnál?
2014. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én egy kis faluban élek, ahol "csak" háziorvosi rendelés van. Hétfőn reggel édesapám bevitt a közeli kisváros SZTK-ba, ahol azzal szembesültem, hogy a két orvos közül az egyik betegség miatt, míg a másik előre tervezett szabadnapját tölti. Kedd délutánra kaptam időpontot. Miután az időpontra visszamentem az orvos a vizsgálatokat elvégezte. A vizsgálatok során kiderült, hogy az egyik csont megrepedt és részlegesen elszakadtak a bokaszalagok is. 3 hétre kaptam fekvőgipszet és akkor a kontrollon majd kiderül, hogy mi lesz a további kezelés.
2014. jún. 6. 17:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Július elején levették a fekvőgipszet. Pár hétig hordtam bokarögzítőt. Azóta már teljesen rendbe jött a sérülésem. Egészen 4 nappal ezelőttig semmi baj nem volt. Azóta viszont folyamatosan fel van dagadva és fáj is. Amikor nagyon indokolt esetben (étkezéskor valamint mellékhelység) felkelek akkor felveszem a bokarögzítőt, amikor fekszem meg borogatjuk. A fájdalom eleinte (1-2 nap) enyhült, azóta se nem enyhült se nem erősödott a fájdalom. A duzzanat is folyamatos.
2014. dec. 30. 12:12
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem terheltem jobban mint máskor, nem is léptem "félre" azaz rosszul és mégis fáj és fel van duzzadva.


Ez lehet a hirtelen jött nagymértékű hidegfronttól?

2014. dec. 30. 12:36
 7/7 A kérdező kommentje:

A máik probléma az, hogy holnapra hivatalosak vagyunk a nagynénémékhez szilveszterezni (ezt több mint 1 hete beszéltük "le"). A bulit nem akarom tönkre tenni. Azt sem akarom, hogy a szüleim és a testvéreim miattam maradjanak le a szilveszteri buliról. Az viszont tény, hogy én járni is csak nagyon nehezen (mankóval) tudok.


Mit tegyünk?

2014. dec. 30. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!