Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltörhetett a kisujjam vagy...

Eltörhetett a kisujjam vagy csak az ütés miatt fáj?

Figyelt kérdés
Tegnap amikor BMX-eztem egy trükk utáni érkezésnél "visszaütött" a kormány és nagyon odavágtam a kisujjamat a kezemen.Picit zsibbadt,rögtön hideg vízbe raktam barátom tanácsára. 1nap elteltével nem dagadt fel,és nem is lilult be,olyan mint a másik.Mozgatni tudom de ha a bütyköm oldalát a kezem szélénél megnyomom fáj,illetve ha ökölbe szorítom a kezem erősen,akkor is.Most fásli van rajta,illetve ló-balzsamoztam és jegeltem is.(meleg víz alatt fürdésnél nem is éreztem hogy fáj)

2014. máj. 31. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lila és dagat, és tudod mozgatni, akkor nem valószínű, hogy eltört, persze ezt orvos tudná röntgen alapján biztosra megállapítani. Az természetes, hogy fáj egy nagy ütés után, borogasd.
2014. máj. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez kicsit megnyugtatott!Megnéztem és például ha arra a kezemre helyezem a testsúlyomat,és arra támaszkodok,akkor nem fáj.Azért ha 2-3 nap múlva se javul,érdemes elmenni dokihoz?
2014. máj. 31. 15:20
 3/4 anonim ***** válasza:
A barátod hülye tanácsot adott.De szerintem ez nem törés,mivel nekem mikor törésem volt hallottam egy ropogást,és a végtagomból ki ment minden erő,és el is deformálódott.Visszatérve a rossz tanácsadásra.Mivel nem tört el akkor igenis jót tesz a hideg víz,mivel csökkenti a gyulladást.De ha eltört volna és hideget raktál volna rá akkor a csontod örökre érzékeny lett volna a hidegre.Szóval csak akkor jegelj,ha biztos vagy abban,hogy nem törés.
2014. jún. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Péntek óta sokat javult,nem fáj,már csak akkor ha ökölbe szorítom és a másik kezemmel rányomok teljes erővel,bízok benne hogy el fog múlni,csak nem lehet törés,ha bármilyen emelés,sőt konditermes edzés hatására sem érzek fájdalmat,csak az előbb leírt esetben:)
2014. jún. 4. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!