Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Volt egy artriszkopiai térdműt...

Egysrac171717 kérdése:

Volt egy artriszkopiai térdműtétem május 12-én. Nem tudtam legugolni és ropogott a lábam. Belül nagyon fájt. Főleg mikor ropogott. Le volt szakadva a porckosaram. Mi a probléma?

Figyelt kérdés
még mindig fáj belül, oldalt picit ropog is és még minsig nem tudok legugolni mert belül nyomja valami. Mi lehet a baj? 18/F focista

2014. jún. 24. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Az orvost már kérdezted?

Saját példámból kiindulva elképzelhető, hogy bennemaradt egy leszakadt porcdarabka, ami újabb műtétet sugall.

Amikor kiveszik a meniscust, akkor mindig maradnak benne pici darabok, amik, ha elég kicsit, idővel felszívódnak, de ezeknek nem kéne ilyen drasztikus tünetet okoznia. De persze nem vagyunk egyformák.

Mikor volt a műtét? Amikor nekem volt anno az 1. resectio, akkor gyakorlatilag már a kórházból hazaérve fájt, és beakadt, éreztem, hogy nincs rendben, de a doki azt mondta, hogy csak a pici morzsalékok miatt. Adtam magamnak 2 hét várakozási időt, a doki még kettőt, aztán újra megvizsgált, és azonnali MR-re küldött, ami egy 1 cm-es darabkát mutatott ki az elülső és hátulsó keresztszalagom közé szorulva, úgyhogy 1 héten belül megcsinálta a következő artroszkópiás műtétet. Ami vagy 1,5 óráig tartott, mert annyira elbújt, hogy alig bírta kipiszkálni.

Szóval összegezve: menj vissza a dokihoz, és addig rágd a fülét, amíg el nem hiszi - vagy el nem múlik magától.

Kitartást!

2014. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez a gugolási probléma réggebb óta van. csak hogy kiderült hogy porcszakadás azt hittem ez okozza... de ezek szerint nem. de mégis mi lehet? annyira szemetek az orvosok, mert ha van valami bajom kapok időpontot két három honap mulva...
2014. jún. 26. 23:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék egy másik dokihoz (pl. Sportkórház). Mivel ez a budapesti intézmény országos intézmény (lánykori nevén Országos Sportegészségügyi Intézet), fogadni fognak, ha előtte telefonon időpontot kérsz (és viszel a háziorvosodtól beutalót). Ha a 6 hetes várakozási időt soknak tartod, akkor mehetsz magánba, úgy 1 hétre adnak időpontot (Pasamed pl, ugyanazok a dokik, mint a Sportkórházban).

Én laikusként azt mondom, hogy ez porclágyulás/kopás lehet, talán túl feszes az ízületi tok, és a térdkalácsod odanyomódik a combcsont végéhez, és ez fáj. Ha csak az előbbi, akkor gyógytorna a kezelés, illetve porcerősítők szedése, ha az utóbbi, akkor egy kis műtétet ajánlhatnak (tokbemetszés), bár dokitól függ, mennyire hisz e műtét sikerében. A gyógytorna, ha képzett gyógytornász segítségével végzed, akkor megerősíti a térd körüli izomzatot, átpozícionálhatja a térdkalácsot a megfelelő helyre.

2014. jún. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!