Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap este eletem legnagyobb...

Tegnap este eletem legnagyobb hulyeseget elkovettem igy 19evesen eloszor. Sajnos kiprobaltam a speedet. Es szetkapartam az alkarom tetejet de szinte bor sincs 10*5centis foltban. Mintha eges lenne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
valaszokat elore is koszonom
2014. jún. 28. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tisztességes sebkezelésre lesz szükség (betadine kenőcs vagy betadine folyadék vagy más sebre való cucc is jó).

Mást nemigen kell tenned. Ne speedezz többet. :(

2014. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
soha soha soha tobbet:( koszonom!!!!!!
2014. jún. 28. 23:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszertárban segítenek (akár meg is mutathatod a sebet, nem kell nyilatkoznod arról, hogy hogy szerezted)

De bármilyen fertőtlenítő kenőcs vagy spré jó. Jobbulást!

2014. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
koszonom szepen,hogy segitettetek,es nem fejmosast kaptam. nagyon faj rettenetesen. kinyujtani sem birom,szornyu erzes. es nembirok aludni sem 2napja a buli ota..:(
2014. jún. 28. 23:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ki fogsz tisztulni, pihenj sokat és igyál nagyon sokat.

A karodra figyelj oda. Szerintem holnap azonnal szerezd meg a fertőtlenítőszert az ügyeletes gyógyszertárban. És ha begyullad, nagyon feldagad, nagyon vörös, nagyon fáj, genny jön belőle akkor sajnos nincs mese, orvoshoz kell menni. Nagyon nagy felületű sérülés lehet és sajnos nem valami higiénikus körülmények között szerezted, szóval azonnal kellett volna fertőtleníteni. De szerintem ha most még szorgalmasan kenegeted, akkor jó lesz.

2014. jún. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
szorgalmasan kenegetem betadin neugranormon neg valami hidro nemtudom milyen oldattal tisztitom. koszonom a sok segitseget nagyon szegyenlem magam. a szam is szetragtam nagyon faj.
2014. jún. 29. 00:12
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást kívánok! :(
2014. jún. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
koszonom szepen aranyos vagy:( iszonyatosan faj a kezem mindjart sirok,eg egyfolytaba es ilyen nedves folyamatosan. ha szel eri ezerszer jobban faj de a meleget se birja :(((((
2014. jún. 29. 01:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A sebet Betadine folyadékkal fertőtlenítsd. Legjobb lenne Ialugen kenőccsel kenni (vényköteles, de lehet, hogy tudsz szerezni) Ha nem, akkor Dermazin, vagy Ialuset Plus krém. Amikor már nem nedvezik pár napja, akkor kend Neogranormonnal.

Steril gézzel kösd át minden kezelés után.

A fertőtlenítőt is minden kötözéskor használd krémezés előtt.

Ne lógasd a karod, tartsd vízszintesen.

Nyugodtan hűtheted is, ha van fűtőgéletek azzal, ha nincs, akkor bármilyen fagyasztott cuccal (de akkor tegyél zacskót a a kötés és a fagyasztott cucc közé, hogy ne ázzon át)

Igyál sokat (a seb nedvezése miatt)

Mérd a lázad, ha belázasodsz, rögtön menj orvoshoz.

Figyeld a sebet, ha elkezdene begyulladni, gennyesedni, rögtön menj orvoshoz. (nekem az ügyeleten fertőzték el a kezem kötözéskor)

Arra is figyelj, hogy ne érje víz a sebet.

2014. jún. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom!!!!!!!!!!!!
2014. jún. 29. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!