Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Agyrázkódásom van? Elkéne...

Agyrázkódásom van? Elkéne mennem orvoshoz?

Figyelt kérdés
tegnap este (vagyishát gyakorlatilag ma hajnali 3 kor) egy kisebb verekedésbe keveredtem megütöttek elfeküdtem a betonon és eléggé beütöttem a fejem ( akik ott voltak azt mondták kb fél percig nem voltam magamnál) utána felkeltem hazasétáltam még ébren is voltam olyan 2 órát ugyhogy semmi bajom nem volt (bár eléggé ittas voltam szoval lehet csak azért nem éreztem semmit). Most mióta felkeltem enyhe hányingerem rossz a közérzetem van , (végülis olyan mintha egy sz*r másnaposságot megszoráznánk 2 vel) Szerintem semmi komoly max egy enyhébb agyrázkódásra gondolok , csak gondoltam azért megkérdezem hogy elkéne e ilyenkor menni orvoshoz vagy lehet e bármi utólagos következménye. Előre is köszönöm a válaszokat
2014. júl. 24. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Mivel még élsz, nem valószínű hogy komoly bajod lenne. Ha vérzés vagy törés lenne nem írogatnál itt. Valószínű agyrázkódás. Ha hánynál, vagy bizonytalan lenne a mozgásod akkor irány a kórház. Esetleg kérj meg valakit hogy ellenőrizze hogy a pupilláid fényre egyformán reagálnak-e. (Zseblámpával szemedbe világít, és összehúzódnak-e.)
2014. júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Az a baj, hogy elvesztetted az eszméleted. Ez már a büntetőtörvénykönyv szerint is súlyos testi sértésnek számít, nem egy egyszerű agyrázkódásnak. Én a helyedben mindenképp elmennék a balesetire, legalább egy CT-t csináltatni, mert az előző azt elfelejtette, hogy létezik olyan koponyán belüli vérzés, ami később jár súlyos tünetekkel, újbóli eszméletvesztéssel. Szerintem érdemes lenne kizárni ezt a problémát, mert ha mégis neadjisten' ez van, annak súlyos következményei is lehetnek.
2014. júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Te meg azt felejted el, hogy nem csinálnak minden szirszarra CT-t mert drága. Bemegy, megröntgenezik, aztán vagy hazamegy saját felelősségre, vagy bent tartják 3 napig megfigyelésen, és ha van más tünet is akkor fogják tovább vizsgálni. Sajnos ez a nagy büdös helyzet.
2014. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja mert persze a röntgen nem mutatja ki a vérzést.
2014. júl. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem mész orvoshoz, akkor feküdj még egy (két) napot legalább, mert enélkül később komoly bajod lehet.
2014. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De legalább akkor bent tartják pár napig és ha baj van legalább ott a segítség helyben...
2014. júl. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Már ha bent akar maradni.
2014. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, de az esélyt megkapja, hogy megfigyelhessék, ha bent marad.
2014. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, na végülis annyi történt hogy bementem kórházba megröntgeneztek meg a sok alap vizsgálat, semmit nem találtak, hazamentem, utána még 1 napig kicsit rosszul voltam, de azt a másnaposságnak tudom be.
2014. okt. 22. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!