Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A tegnap megharapott egy...

A tegnap megharapott egy kutya. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A tegnap délután megharapott egy kutya. Nem tudom hogy be volt-e oltva vagy sem. A kutya kb 1 éves. A harapásnyom nem mély, nem is vérzett. Inkább csak karcolásra emlékeztet. A kezemet ahol megharapot azonnal lemostam és később(kb. 3-4 ora)lefertőtlenitettem grepefruit cseppel. A harapás helye ki van pirosodva. Szerintetek súlyos? Azonkivúl hogy hétfőn orvoshoz megyek mit tehetek?

2014. szept. 20. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem hetfon kell orvoshoz menni, haenm tegnap kellett volna, a kutya gazdajaval es a kutya oltasi konyvevel egyutt....
2014. szept. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Milyen kutya volt? Úgyértem, hogy kóbor, vagy házi kutya? Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy bármi bajod lessz tőle.
2014. szept. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz, sosem lehet tudni..

Gazdát is elő kéne szedni és felelősségre vonni!

2014. szept. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy bármi bajod lessz tőle."

Sose lehet tudni. A mi kutyank oltva van, megis amikor megharapta a ferjemet, huztunka zonnal a korhazba az oltasi konyvvel - kapot tetanuszt, antibiotikumot. Biztos ami biztos.

2014. szept. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akár egy emberi harapás is lehet halálos, ha vérző sebet okoz, függetlenül az ember egészségi állapotától. A legkevesebb egy kutyaharapás után, hogy alkohollal/jóddal fertőtleníted a sebet, ha nem vérzik, ha vérzik meg irány az orvos. Hétfőn meg már mindegy, ha nem lesz bajod érezni fogod, és azért mész, ha nem akkor, meg már felesleges.
2014. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tegnapelőtt volt a hírekben, egy nőt megharapta a saját kutyája. Mivel oltva volt, tiszta volt, a hölgy nem ment orvoshoz, csak saját magát ellátta. Nyolc naap múlva temették.
2014. szept. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha csak felületi a sérülés és lefertőtlenítetted, akkor nem lesz baj. A kutya gazdáját nem ártana megkeresni.
2014. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!