Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vért köhögtem, de jól vagyok...

Vért köhögtem, de jól vagyok . Mennyi az esélye hogy komolyabb?

Figyelt kérdés

Csak ma vagyok itthon így kiírom megint hátha valakinek már volt ilyen.

Edzésen mellkasba rúgtak már 4 napja.Akkor nem volt semmi.Éjjel,és reggel vért köhögtem,keveset.Azóta jól vagyok,csak ha megnyomom akkor fáj.Hétvégén nagy meccs lesz ott kell lennem.Orvos az nem játszik, mert apám az,és mindent túlragoz,és ha megtudja a meccsnek lőttek.Segítsen valaki, hagyjam a franca, elmúlik magától?Mennyi az esélye ,hogy komolyabb?



2014. okt. 8. 12:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
50%. Lehet, hogy csak elpattant egy ér a torkodban, de az, hogy mellkason rúgtak, kicsit aggasztóbb körülmény. Mi a fontosabb, a meccs, vagy az életed? Segítek, ha meghalsz, semmiféle meccsre nem mész soha többet.
2014. okt. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 csabika1971 ***** válasza:
100%

Nagy! Ha vért köhögsz és mellbe rúgtak, akkor az szerintem csak egyet jelenthet.

Eltört egy vagy pár bordád, és az egyik megsértette a tüdődet, ezért jött vér.

Ha jót akarsz magadnak elmész orvoshoz, és a következő meccseket míg nem gyógyulsz elfelejted. Mert ez a sérülés nem vicc!

2014. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

"Eltört egy vagy pár bordád, és az egyik megsértette a tüdődet, ezért jött vér."


Az nem azt jelenti, hogy pár léghólyagot teljesen szétzúzott a csont, és így már nem fog tudni annyi levegőt venni, mint az előtt, azaz a sérülés maradandó?

2014. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 csabika1971 ***** válasza:
100%

Azt nem tudom mennyire sérült a tüdő. De mivel úgy köhögte fel, nagyon valószínű a tüdőből jött. Máshonnan meg a vér elméletben nem eredhet, mert az a torokból és az orrból inkább a gyomorba folyna.

Ráadásul a vér napokkal a sérülés után jelentkezett. Ha nem a tüdőből jött a törött borda miatt, akkor honnan máshonnan jöhetett és miért?

2014. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha vért köhögsz, az MINDEN ESETBEN KOMOLY. Nem kicsit. Ha mellkason rúgtak, akkor az esély, hogy komoly: 100%. Az életeddel játszol, ha most nem mész orvoshoz.
2014. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tüdőbe vér kerül, az onnan nehezen távozik, mert a tüdő által termelt heparin gátolja a véralvadást és szörnyű következmények lehetnek.
2014. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy eltört volna a bordám,mert már volt benne részem, és az másfajta fájdalom.Az élesen tud fájni,ez nem.Akkor pontosan megtudtam mondani hol fájt,de most nem,inkább a vállam felé szúr.Akkor képben voltam,most meg nem annyira.Állandóan szomjasnak érzem magam,pedig iszok eleget.Az edzőmmel beszéltem, és szerinte ha nincs láz akkor nem komoly.Köszönöm a válaszokat,ha ez az este is sz'r lesz ,akkor lehet hogy keresek egy orvost.
2014. okt. 8. 14:19
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne várj holnapig! Nem akarlak megijeszteni,de az egyik ismerősöm tüdőembóliát kapott.Ő akkor köhögött fel vért.Nem vagyok orvos,de ezzel én most rohannék az ügyeletre!(Nem csak édesapád orvos, vannak többen is)Hány éves vagy?Nem mehetsz el egyedül? Az edződ minősíthetetlen,ilyet orvosi diplomával sem mernék mondani.Napközben is volt még a vér felköhögésed?
2014. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azonnal menj el orvoshoz, menj el a sebészetre, gondolom nem ott dolgozik apukád.
2014. okt. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Próbálok válaszolni.16 vagyok.Napközben is volt,igen,de abban bíztam h elmúlik.Most estefelé sokkal rosszabb lett, mert több is van,és jobban is fáj. A bátyám nemsokára hazaér és bevisz.
2014. okt. 9. 00:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!