Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » S. O. S. Lehet agyrázkódásom?

S. O. S. Lehet agyrázkódásom?

Figyelt kérdés

2 nap alatt 3 lehetőségem is adódott rá:

1.) Tegnap délután lepihentem egy kicsit, amikor is a párom mellém akart feküdni, de olyan szerencsétlenül sikerült, hogy a fejemre huppant az ő feje úgy kb. 20-25 cm távolságról. Bal oldalamon feküdtem és jobb oldalt a fül területére esett szemből, ill. fent a koponya jobb oldalát érintette. Pár órával később nyomásérzés jelent meg a fejem tetejénél jobb oldalon és kicsit nyilallgatott a fülemnél is, és jobb oldalt belülről fájt a fejem. Ez később rendeződött, inkább csak a fül és környékénél éreztem enyhe fájdalmat. Ma reggelre azonban ismét jelentkezett a nyomásérzés, mintha valami belülről nyomta volna a koponyámat, ill. zsibbadás is, elől a jobb homlokomnál, és eléggé élesen nyilallt a fülem mellett többször. A nap folyamán a nyilallás megszűnt, enyhe fejfájást éreztem, és tompa fájdalmat a fülemnél, ill. a fenti résznél. A páromnak semmi baja, és a fentieken kívül nekem csak annyi tünetem jelent meg, hogy egy kicsit zsibbadt a bal lábam.

2.)Ma délután azonban véletlenül belerúgtam az ágyunk lábába a jobb lábammal elég erősen, ami egy kiálló tömör, vastag fából áll. Ezt követően ismét erős fájdalom jelent meg jobb oldalon a fejemben, a homlokomnál ismét elkezdett nyomni és a fejem külső részén a tetejénél (a homlokomtól a tarkóig) eléggé fáj, ill. mintha nyomást éreznék a szememnél is. Most pedig a bal talpam zsibbad, és egy kicsit bizonytalannak is érzem magam, ill. járás közben erősebben fáj a fejem, és mintha egy kicsit jobbra „húzna” a fejem, valamint a nyilallás is előfordul enyhén.

3.)Nemrég ettem, egy jó nagy uborkát akartam elharapni, amikor lecsúszott a fogam róla és a kezemmel megütöttem a fejemet,a fejem fel-le rázkódott, mintha álon húztak volna. Persze, hogy megint elkezdett fájni, most már bal oldalon is fáj.

Szerintetek ezek a jelek utalhatnak-e agyrázkódásra, komolyan kell-e vennem ezeket a tüneteket? Baleseti sebészetre nem szeretnék menni vele. (Máskor is belerúgtam már az ágy lábába például, és nem volt semmilyen problémám utána, remélem nem szenvedtem el megint agyrázkódást, de ugyanígy az uborkás eset is lehet agyrázkódás.). Azért is kérdezem, mert holnap utazni szeretnék 250 km-t kocsival, és emiatt nagyon aggódom, hogy ezt megtehetem-e ebben az állapotban.


2014. okt. 23. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
36%
Semmiképpen se vezess ilyen állapotban. Nem hinném, hogy agyrázkódást kaptál volna, de egy ilyen szerencsétlenség-sorozatot nem kéne egy autóbalesettel tetézni. Legjobb lenne, ha elmennél a baleseti sebészetre, kizárnátok a koponyatörés/repedés lehetőségét, aztán otthon pihennél pár napot anélkül, hogy összetörnéd magad.
2014. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem én vezetnék, de haza kellene mennem mindenképpen. Most már csak bal oldalt fent fáj a fejem, az uborkás eset kapcsán. Többször volt már szerencsém a balesetivel, és az a problémám velük, hogy meg se vizsgálnak, rádnéznek, elküldenek egy koponya RTG-re, aztán meg haza. Ezért nem szeretnék fél napokat, éjszakákat ott ülni. Persze ha komolynak érzem, úgyis elmegyek.
2014. okt. 23. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!