Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 15 perccel ezelőtt, a nyomtató...

Knashh kérdése:

15 perccel ezelőtt, a nyomtatóba bedugtam a tápkábelt, majd bekapcsoltam a nyomtatót. A tápkábel szikrák és hang kíséretével kilyukadt, persze a biztosíték is lement a házban. El kellene menni orvoshoz? (többi lent)

Figyelt kérdés
A 1-2 szikra érintette a kezem, ami vagy fél méterre volt a kábeltől. Nem éreztem áramütést, inkább ilyen meleget egy két pontban, ahol elkapta a kezem, olyat mikor a kanóc szikrája a kézhez ér. Semmi nyoma sincs, semmit nem érzek, megittam 2 liter vizet.

2014. nov. 9. 00:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Nem lehet, hogy a szikra, amit a kezemhez ért, a tápkábel borítása volt csak? Mivel a széken, barna foltokat találtam pöttyökben, és nem lyukak, hanem látszik hogy rárakódott valami.
2014. nov. 9. 00:16
 2/7 anonim ***** válasza:

Én kizártnak tartom, hogy áramütést kaptál volna, hiszem semmihez nem értél hozzá.


Ha megnyugtat, akkor menj be az ügyeletre, hogy nyugodtan tudj aludni.

2014. nov. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát azzal próbálom nyugtatni magam, hogy az elektromos részecskék, míg a levegőben mozogva a kezemhez értek (már ha elektromos részecskék, és nem a gumi bevonat) akkor veszítettek a feszültségükből, és nem veszélyesek :D
2014. nov. 9. 00:27
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint, a rézkábelen hordozott elektromos feszültség lecsökkent annyira, hogy az nem veszélyes :)
2014. nov. 9. 00:31
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Semmi bajod, nem is értem mitől félsz? Az áramütés vagy azonnal okoz problémát vagy semmikor.

Miért ittál vizet? Napi ennyi ajánlott, úgyhogy továbbra is igyál ennyit naponta.

2014. nov. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Előző, az áram ütés 24 órán belül okozhat életveszélyes problémát. Nem véletlen tartják megfigyelésre bent kórházban az embereket áramütés után.
2014. nov. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha az áram megrázott rövid időn belül rosszúl lettél volna ,különben is a nyomtató tápja nem olyan veszélyes mint egy gépé . Ha szív fájdalmat érzel akkor azonnal irány az ügyelet ! Egyik ismerősnél csinálták a villanyt és háttal beleállt a nyitott kábelbe de rögtön rosszul lett . Az áram nem marad a testedben a legrövidebb úton távozik. A vízivásnak pedig nem látom értelmét(annyit mindenki megiszik szerintem ) . Ne parázz ezen nincs probléma.
2014. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!