Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért szenvedés számomra...

Miért szenvedés számomra minden testnevelésóra? (Több lenn. )

Figyelt kérdés
Folyton csúfolnak a mozgásom miatt nemcsak az osztálytársaim, hanem azon osztályok diákjai is, akikkel együtt vagyunk testnevelésórákon. Ha futásra kerül a sor, három lépés megtétele után fáj a térdem, nehézkes a lépés, a tanárom meg is jegyezte, hogy alig lépek futásnál. A sebességem is egyenlő ilyenkor a sétálással, viszont komolyan lefáradok, sőt jobban leizzadok, sokkal pirosabb az arcom, mint annak, aki tőlem tízszer gyorsabban fut. De nem csak a futás ilyen nehéz. Ugrálásnál kész szenvedés nézni, amit művelek: páros lábbal abszolút nem is tudok ugrani, ráadásul kettőt nem tudok ugrani egymás után, mert iszonyatosan fájni kezd a lábszáram, a térdem és fejem. Van lúdtalpam, de a tanárom szerint egy lúdtalpas ember sem szenved annyira, mire megteszi ezeket mozgásformákat, mint én. Mi lehet probléma? Mit tudok tenni ez ellen? Maga a rémálom számomra minden testnevelésóra... 15/L

2014. nov. 22. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Súlyoddal minden rendben van? Ha igen, akkor vizsgáltasd ki magad!
2014. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik az állóképességed nulla. Kezd el az ortopédián. Felméri az állapotot és remélhetően levon valami tanulságot és valamit javasol. A tanárodnak nyugodtan megmondhatod, hogy egy nagy bunkó. Neki kellett volna kezdeményezni, hogy orvoshoz küld. A diáktársaid pedig heccből csinálják, mert a gyermekek többsége nagyon kegyetlen tud lenni és a tanárnál is be akarnak jönni.
2014. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fáj a lábszárad meg a térded, akkor nem (vagy nem csak) állóképességi probléma lehet, hanem feltehetően valami ortopédiai gond is. Tényleg menj el orvoshoz, nem kell szenvedni. A tanárodnak meg az lenne a dolga, hogy ha egészségügyi probléma van, arra felhívja a figyelmet, és továbbirányítson, ha pedig edzetlen valaki, akkor FOKOZATOSAN felfejlessze (lehetőleg a mozgásnak egy életre való meutáltatása nélkül).
2014. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van egy kevés túlsúlyom: 160 cm/63 kg vagyok, de azt mondják, ne akarja vékonyabb lenni, mert így is jól nézek ki alkatilag. Bár nem tudom, ennyi túlsúlynak van-e jelentősége.
2014. nov. 22. 21:34
 5/6 anonim válasza:
El kell menned orvoshoz ! Biztos valami baj van a terdeddel. Nekem is ludtalpam van es nekem is kb ijen problemam van! De neked a tudoddel is lehet problema ha ijen hamar lefaradsz!
2014. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Először is: köszönöm az eddigi válaszokat! Utolsó: Nem hiszem, hogy baj van a tüdőmmel. Amikor elfáradok, nem a tüdőm szokott fájni (bár tény, hogy nagyon szaporán veszem a levegőt és hangosan), annál inkább a lábszáram. Ráadásul egyre bosszantóbb ez az egész, hamarosan jön a szekrényugrás, miegymás... Végem.
2014. nov. 28. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!