Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérem segítsen valaki! Nagyon...

Kérem segítsen valaki! Nagyon kérem én már belepusztulok ebbe! Mit tegyek hogy enyhítsek a szenvedésemen?

Figyelt kérdés
Középsuliba járok, most leszek 10.-es. Már nagyon nem bírom az osztályban! :( Nem tudom miért de én folyton minden nap meg vagyok alázva, el vagyok nyomva ;( ;( ;( Az egész 9. Évfolyamot is nagyon nehezen bírtam már ki, rettentő depressziós voltam egész évben. Soha egy közösségből nem voltam kitagadva, csak itt ebben az osztályban aláznak meg folyton. Pedig a külsőmmel 100% hogy nincs baj, a belsőmmel meg nem értem mi bajuk van, sosem szólok be senkinek, sosem vagyok bunkó senkivel. Az is biztos hogy ezt nem azért csinálják mert én vagyok a leggyengébb láncszem, mivel én izmos szálkás testalkatú vagyok. Egy csomó nálam gyengébb van, de mégis én vagyok évekig tartó depresszióra ítélve. A tavalyi tanévben már nagyon megártott nekem ez a depresszió, a haverjaim is észrevették rajtam, kérdezgették is folyton hogy mi a bajom, de én nem bírtam nekik elmondani, túl fájdalmas volt, ha ezeket felidézem folyton könnyek szöknek a szemembe, most is nagyon sírok ;( Otthon anyám is észre vette rajtam, de neki se mondtam semmit, úgyis csak rontana a helyzeten, beszélne velük aztán vagy 6-szor jobban le lennék alázva. Anyám el is akart küldeni pszichológushoz de én ezt elleneztem így hát nem mentem. Tavaly tanév vége fele már azt hittem nem bírom tovább, nagyon nem volt már életkedvem, sokszor át is futott az agyamon hogy csak egy érvágás vagy egy ugrás és soha többé nem kell szenvednem, de ezeket a rossz ötleteket mindig gyorsan kivertem a fejemből(szerencsére). Nyáron néha eljárkáltam konditerembe, meg is látszik rajtam, pár osztálytársam mondta is hogy sokkal szélesebb lettem meg sokkal izmosabb mindenhol. Azt hittem ebben a tanévben jobb lesz a helyzet, gondoltam hátha kinövik már ezt a gyerekes dolgot hogy valakit folyton le kell a földig alázni, hogy folyton ripityára kell törni valaki lelki világát. De nagyot tévedtem. Már rögtön első nap elkezdtek pofázni sértőbbnél sértőbb dolgokat, elkezdtek csapatostól ütni, lökdösni ;( nqgyon kérem valaki segítsen, valaki adjon nekem tanácsot hogy mit tegyek, mert az előző tanévet is nagy mázli hogy túléltem, de én ebből ép elmével nem tudok kibírni mégegy évet! Én ebbe belehalok, ezt már nem bírom tovább!!! Másik suliba nem mehetek, mert amelyik szakma engem érdekel az csak ebben a suliban van itt a közelben, az ország másik felére 300 km-rel odébb meg nincs kedvem járni. Nem tudom mit tehetnék, de nagyon félek hogy mi lesz így velem, elmegyógyintézetbe kerülök-e vagy csak szimplán belehalok a depresszióba. Nagyon kérem valaki adjon nekem tanácsot!

2014. szept. 1. 21:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos az ilyen előfordul ! Minden osztályban van legalább egy ember akit ki közösitenek! Ne aggódj! Ne foglalkozz velük! Sajnos amikor iskolás voltam,én ugyan ebbe voltam benne,csak én nem voltam depressziós!

Annyi tanácsot tudok neked adni,hogy ha van olyan barátod akit úgy érzel hogy a legjobb, beszélgess el vele erről!

Vagy ha van párod akkor vele! Remélem segitettem

2014. szept. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Van is egy nagyon jó barátom akinek ezeket mindig el szoktam mondani. Meg barátnőm is van, de vele csak nem régóta vagyunk együtt. Ja és 15/f vagyok ezt elfelejtettem írni
2014. szept. 1. 21:25
 3/16 anonim válasza:
Szerintem anyukadnak mond el es kerd meg hogy beszeljetek meg mindent es azokkal is beszelj akik bantanak mond meg nekik szemtol szemben hogy ne alazzanak meg mert te nem vetettel semmit ellenuk es ha valami gondjuk van veled azt tartsák magukban vagy mondjak neked es ne megalazzanak!!
2014. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, ezt majd megpróbálom, de nem hiszem hogy ez meg fogja hatni őket, ezek lelketlen tahók, csak ki fognak röhögni. De 1 próbát azért megér ennél jobban már hova alázzanak meg?
2014. szept. 1. 21:33
 5/16 anonim ***** válasza:
Magántanulóként nem tudnád elvégezni az iskolát?
2014. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5-ös válaszoló nagyon köszönöm, ezt majd megpróbálom megbeszélni anyámmal
2014. szept. 1. 21:43
 7/16 anonim ***** válasza:
Másik osztályba kérjenek át a szüleid.
2014. szept. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

116-123, itt pszichológusok állnak egész nap a rendelkezésedre, bármilyen problémával felkeresheted őket!

Biztosan tudnak jó dolgokat tanácsolni.


Én is voltam egyszer hasonló helyzetben, már a végén suliba sem mertem menni, csak engem egy roma közösség pécézett ki magának. De voltak osztálytársaim akik megvédtek,kiálltak mellettem, neked egy sincs ilyen?

Ill. mikor csapatostul jöttek beszóltam hogy egyedül miért nem mer jönni egyik sem?? És úgy elp*csáztam az egyiket,hogy igencsak békén hagyott utána az összes. Tekintélyem lett! Ha ennél rosszabb már nem lehet a helyzet én simán megvédeném magam! + kezdj el járni valamilyen küzdősportra -akár már holnap- én a kick boxot ajánlom! Az edzőid olyan önbizalom löketet és támaszt nyújtanak majd ha elmondod mi a problémád, hogy többet nem fogsz félni senkitől és semmitől. + nem is mernek majd packázni veled!

Ill. én anno még szóltam az osztályfőnökömnek és az igazgatónak is ,rendes volt hál Istennek és azt mondta nekik ha még egyszer piszkálni mernek,kicsapás lesz a vége. Mondjuk az is lett:)

Ezt a küzdősportot gondold át!

Hajrá!

2014. szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet hogy kipróbálom
2014. szept. 2. 15:03
 10/16 anonim válasza:
Ha tényleg erős vagy,üsd le a gec*be őket. Hisz Így is utálnak, Akkor már nem mindegy? Legalább többet nem fognak piszkálni és Foglalkozhatsz a tanulással.
2014. szept. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!