Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen érzés, amikor begipszel...

Lone Star kérdése:

Milyen érzés, amikor begipszelik a lábadat és utána milyen gipszben lenni?

Figyelt kérdés
Lehet, eltört a lábam és begipszelik :(((

2014. dec. 13. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak zúzódott 1hétig volt gipszbe de nemkell félni.Fürdéskor roszz meg ugye járni de nem fáj meg semmi észre se veszed hogy rajta van.
2014. dec. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már bocs de hogy lehet az hogy "Lehet eltört a lábam". Ha eltört volna szerintem nem ide írogatnál...
2014. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, csütörtökön tesiórán elestem és alámfordult a jobb lábam, a lábfejem bedagadt, nagyon lila és nagyon fáj, tudok rajta járni ugyan, de elég rossz. Félek elmenni a balesetire, nem szeretnék gipszet.
2014. dec. 13. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak megrándult a szalag :) Ha el lenne törve, nem igazán tanakodnál arról, vajon el van-e törve. Nekem volt már eltörve elég sok mindenem, és nem az volt, hogy nézegettem, hogy hmmm ez lehet el van törve, hanem ordította ma fájdalomtól meg nem tudtam mozgatni azt a végtagomat, az ujjakat a végtagon.

Illetve nagyon ritka, hogy eltörjön egy láb, amikor kibicsaklik.

Esetleg lehet még ficam, amit vissza kéne rakni, habár az is rettenetesen fáj, tehát valószínűleg már elmentél volna vele orvoshoz.


Így látatlanba a diagnózisod rándulás és max zúzódás.


Kérdésedre válaszolva, törött végtag esetén kifejezetten kellemes. Olyan, minta végre abbahagynák a végtagod kalapáccsal való ütlegelését. Ha rendes gipsz, akkor utána kellemesen meleg is lesz. Ha ilyen modern műanyag gipszutánzat, akkor nem. Utána kicsit kellemetlen, mert feküdnöd kell néhány napot minimum, miközben a hasadba naponta véralvadásgátlót kell szurkálnod (legalábbis én magamnak csináltam). másrészt meg kellemes, mert lehet olvasni, zenét hallgatni, filmet nézni, a te esetedben suliba se kell menni. Zuhanyozás körülményes, wc-zés méginkább, ha térd fölé ér a gipsz. 2 hét után elkezd büdösödni és rohadtul viszketni (használj hurkapálcát vakaráshoz). Miután leveszik meg elég rossz, eltűnt egy csomó izomzat, nem tudod teljesen kinyújtani meg behajlítani a rögzített testrészt (tehát térd és/vagy boka). Kb ennyi. De ha helyes a diagnózisom, akkor nem fogják begipszelni, csak pihentetned kell.

2014. dec. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia előző, mégiscsak törés, az orvos is csodálkozott, hogy 2 napig járni bírtam rajta. Jó a fájdalomtűrő képességem, mondjuk ezt eddig is tudtam.


Ezt írták a papíromra: "V-ös metatarsus basisan lényeges dislocatio nélküli haránttörés látható."


A gipsz olyan, ahogy írtad, először tök kellemes volt, jó meleg, ahogy feltették. Féltem tőle, de egyáltalán nem rossz érzés. 1 hétig ez a fekvőgipsz lesz, utána 4 hétig járógipsz, ezt mondták.

2014. dec. 14. 09:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja hogy úgy fordult alád. Azt hittem, kibicsaklott csak simán. Áucs. Hát akkor jó pihenést és jobbulást :D
2014. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!