Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen érzés a kéztörés?

Milyen érzés a kéztörés?

Figyelt kérdés
érdekelne az, hogy hol tört el, mi miatt, mennyire fájt. ha körbe tudnátok írni a fájdalmat akkor köszi :))

2015. jan. 4. 13:59
 1/4 anonim válasza:
Borzalmas, szúr iszonyúan fáj, én még a reccsenést is hallottam aztán 4 hét gipsz nem csinálsz semmit és mikor leveszik az a legrosszabb, a kezed vékonyabb lessz, gyenge még pár hétig nem tudod használni
2015. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát ez iszonyú. és még valahogy körbe is tudnád írni a fájdalmat?
2015. jan. 5. 21:03
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem tegnap tört el.Szerencsére csak az orsócsont tört és csak zöldgally törés(nem szakadt el a csont külső hártyája,ezáltal enm csúsztak el a csontok egymástól). szóval szerencsém volt.De mikor eltört akkor nagyon fájt.Ha begipszelik utána jó.Am suilban tesiórán történt,kiütő közben.Alig birtam megmozditani.Elképzelni is rossz milyen lehet 1 komolyabb törés...

2015. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TuwYx ***** válasza:

Szia

Életem első kéztörése 3 héttel ezelőtt történt meg, a suliban voltam torna órán..nagyon szeretek kosarazni, fekvőtámaszokat nyomni meg minden ilyensmi mókát csinálni.., a suli torna termében van egy szkander pad, jópárszor már szkandereztem az osztálytársaimmal nem volt akkor semmi gond, de most valamit rosszul csináltam.., boldog voltam megfogtuk egymás kezét ahogy kell na és elkezdtük.., minden ugy tünt, hogy rendben van már raknám le a társamat és akkor egy nagyon rövid időre elsötétedett minden ekkor egy nagyon hangos mintha egy robbanást hallottam volna.., szédültem és láttam a karomat kicsavarodva,ekkor még azt hittem, hogy csak a könyököm ment szét, jobb kézzel szkanderoztunk.., egy nagyon furcsa érzésem volt azt nem fogom soha elfelejteni, az alkaromat a társam lerakta ő nyert.., de én

ugy éreztem, hogy én raktam le mivel belül a csont elfordult grr, fájdalom nem igazán volt, csak akkor amikor a 2 csont össze koccant, pár percre rá az ujjaim elkezdtek remegni..kb ennyi ami a sulinál történt.

A suliból mentőautóval elvittek a korházba ott megröntgeneztek és kiderült, hogy eltört elé g csúnyán spirálisan, a törés a könyököm és a vállam között keletkezett,bicepsz környékén.., na és akkor a doki mondja, hogy ezt műteni kell, kicsit megijedtem.., előszőr műtőttek.., aznap este későn megműtöttek, arra emlékszem, hogy bementem a műtőterembe az ágyra felfeküdtem maszkot az orromra rakta az altató orvos, és ugy ébredek fel, hogy már egy másik ágyban vagyok pizsomába felöltöztetve, kicsit kábultan éreztem magam,a jobbkezem le volt szoritva, hogy ne mozogjon, 5 napig voltam a korházban, ma voltunk bent a korházban ellenőrzésre anyummal, és leszedték ezt a kötést ami már 3 hete rajtam volt, kelemetlen dolog az, hogy nem tudtam mosakodni.., az egész hasam és a jobb kezem körbe volt tekerve, a kötés alatt izzadtam estelenként és isszonyú büdös izzadság szagu voltam az utobbi pár napban, most, hogy ma leszedték a kötést megláttam, hogy hol és mekkora vágást csinált az orvos a kezemre elég durván néz ki, 15-16cm hosszú vágás 14 öltés, karomat nem tudom kiegyenesiteni hisz 3 hétig a hasamhoz volt szoritva , meleg vizben kell masszirozzam, egy hónap mulva vissza kell menjek egy ujabb ellenőrzésre, megröntgeneznek és ha minden jó, újra megműtenek és kiszedik a drotokat ami össze fogja a két csontot, persze a csont már össsze lessz forva jól(remélem):DD köszi szépen ha elolvasod ezt, magamról csak annyit, hogy 17 vagyok májusban 18 leszek, 184-185 cm magas és 85kg vagyok, egy tanács ne szkanderezz! csáó

2015. márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!