Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokasérülés! Súlyosabb is lehet?

Bokasérülés! Súlyosabb is lehet?

Figyelt kérdés

Egy közös emeletes ágyunk van az öcsémmel. Ma reggel amikor felkeltünk és jöttem lefelé a létráján az utolsó fokról lecsúszot a jobb lábam. A talaj fogásnál aláfordult és roppant is egyet a bokám. Akkor rá tudtam állni, de nagyon fájt. Az iskolába menet készületében sajnos egyre jobban fájt és folyamatosan duzzadt felfelé. Az indulásra már odig "jutott" a helyzet, hogy már rá állni is nehezen tudtam. Így felhívtam először édesanyámat majd édesapámat (akik eddigre már elmentek dolgozni) és jeleztem Nekik a dolgot. Annyit mondtak, hogy így NE induljak el suliba, ahelyett feküdjek le és pihnetessem (pólcoljam fel, jegeljem). Azóta is ez van. A duzzanat valamelyest leapadt, de a fájdalom nem túlságosan enyhült.


Orvoshoz pénteknél előbb sajnos esélyem sincs eljutni.


Addig is mit tehetnék annak érdekében fogy a fájdalom legalább méréklődjön?

Milyen sérülésem lehet?



2015. febr. 4. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló sèrülèsem volt 14 èves koromban. Teljesen ugyanígy zajlott le a folyamat először lábra tudtam állni, később nem, és folyamatosan dagadt fel a bokám. Nekem boka szallag szakadás volt, még aznap este mmegműtöttek. El kéne valahogy menni dokihoz.
2015. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

A sérülés tegnapi (szerdai), nem tudni az okát annak, hogy miért húzzátok az időt holnapig (péntek) az orvoshoz menéssel. Remélem nem lesz súlyosabb.

Az teljesen elképzelhető, hogy RÉSZLEGES bokaszalag-szakadásod van.

2015. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Minnel hamarabb forduljatok orvoshoz,ne varjatok meg a penteket.Nekem is hasonlo volt a helyzetem.Januar 11-en(vasarnap)tortent es hetfon mentunk el orvoshoz de addigra ugy bedagadt a labam,hogy csak kedd delutan tudtak muteni mivel sajnos 3 helyt is tort a csont amire nem is gondoltam.De remeljuk te szerencsesebb helyzetben vagy es nincs nagy baj.De minnel kesobb mesz orvoshoz annal rosszabb.
2015. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olyan kistelepülésen lakok ahol sajnos nincs szakorvosi rendelő. Az viszont sajnos tény, hogy a lakás ahol élek és a vasútállomás között kb. 3 km. a távolság. Ugyan két autónk van, de az egyik már 2 hete SZERELŐNÉL van, a másik meg édesapámnak munkaeszköze és csak ma azaz pénteken volt itthon délelőtt.
2015. febr. 6. 21:51
 5/10 A kérdező kommentje:
Ma apám elvitt az SZTK-ba, ahol megvizsgálták a bokámat. Részleges bokaszalag-szakadást szenvedtem. Fekvőgipszet kaptam. Jövőhét pénteken lesz kontroll.
2015. febr. 6. 21:51
 6/10 anonim válasza:
100%
Hogy van a labad ?Hogy viseled a fekvogipszet?
2015. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Hogy vagy?
2015. febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7

A lábam még mindig fáj. Nem sokat javult.


#6

A múlt pénteki kontrollt követően még egy hétre fekvőgipszet kaptam. Nehezen viselem, mert sosem szerettem hosszú ideig feküdni. (Kivéve alváskor.)

2015. febr. 17. 11:53
 9/10 A kérdező kommentje:
Tegnapi kontroll után végre járógipszet kaptam. Végre legalább fel kelhetek az ágyból.
2015. febr. 21. 11:51
 10/10 anonim válasza:
Orvendek,hogy megszabadultal a fekvogipsztol.Tudom,hogy milyen nagy dolog mivel en mar a 6 hete fekszem fekvogipszel.Mikor feltettek a jarogipszet a labadra tudtal allni ?Tudsz menni?En most szerdan allhatok 6 het utan eloszor a labamra.Mar alig varom es remelem minden rendben lesz.Udv.es tovabbra is jo gyogyulast
2015. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!