Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tegyek? Ez már az egész...

Mit tegyek? Ez már az egész életembe jelen lesz?

Figyelt kérdés

18 éves leszek és fiú vagyok.


Már több mint 10 éve sportolok. Elsősorban foci és úszás, másodsorban (leginkább hobbi szinten) kézilabda, kosárlabda. Nyáton sokat bicajozom.

Az elmúlt bő 3,5 évben 4 alkalommal ficamodott ki a jobb bokám. Három esetben az iskolai tevékenységek során és egy esetben sportolás közben. Az első esetben 2-3 nap pihentetés után helyre jött. (Ez iskolai "félrelépés") A következő alkalommal már nehezebb volt a dolog, ugyanis részleges-szalagszakadásom lett. A gyógyulás kb. 1 hónap volt. (Ez is iskolai "baleset".) Aztán kézilabdázás közben rosszul léptem, alá fordult a bokám. Teljes szalag-szakadás. Gyógyulás kb. 3 hónap. A következő ismét iskolai "baleset" következtében történt - részleges-szalagszakadás. A teljes gyógyulás kb. 1 hónap.


A pechszériám fojtatódik. Szilveszter éjjel már éjfél után (szóval az új évben) kétszer is kiment a bokám. Az első esetnél egy 1 mp-s fájdalom, és el is mult. Kb. 3 órát végig táncoltam utána. A második eset: a bátyám és én kísérjük ki a vendégeket és visszafelé menetben rosszul léptem. A magasított terasz széléről lecsúszott a lábam. Alábicsaklott. Rögtön éreztem, hogy baj van. Rá tudtam állni, így a rendrakásba segítettem. Mire végeztünk már nagyo fájt és fel is volt dagadva. Ez azóta se mult el. Orvoshoz legkorábban hétfőn tudok-tudunk elmenni.

A "probléma" az, hogy nálunk azaz nálam van a baránőm. A szüleivel úgy lett megbeszélve, hogy holnap ebédidőre hakísérem. Úgy volt/van, hogy ott is maradok nála azaz náluk.

Bokarögzítőm van! Ez részben járásnál enyhíti ugyan a fádalmat. Fájdalomcsillapítót is vettem már be.


Mit tehetek még, hogy csillapítsam a fájdalmat? Hogy kísérjem holnap haza a barátnőmet?

Mitől lett ilyen sérülékeny a bokám? Ez a sérülékenység már soha nem fog elmúlni?


A javalataitokat, tanácsaitokat és tapasztalataitokat előre is köszönöm!



2015. jan. 2. 14:18
 1/3 anonim válasza:

Sajnálom és átérzem a problémádat. Nekem is volt egy szériám, nem ennyire súlyos eredménnyel. Már azt hittem, hogy bokakifordulásokkal kell együtt élnem. Foci közben többször előfordult, hogy csak úgy ki(inkább be)fordult a bokám. A harmadik ilyen eset után vettem csak észre, hogy a cipő amiben játszom, életveszélyes. Arra lett tervezve, hogy a boka aláforduljon. A talp rész keskenyebb, mint a sarok. Azóta cipővásárláskor az egyik szempont, hogy mennyire hajlamos oldalra dőlni. A problémám így megoldódott.

Neked sem kell felhagynod a sporttal, a kerékpár és az úszás tuti hasznos és bokakímélő/erősítő.

A mostani problémára a gyógyír, hogy hideg vizet folyatsz rá. Gyulladásra az mindig hasznos, gyorsítja a gyorsulást. De csodát nem tesz.

2015. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Még fiatal vagy. Van rá esélyed, hogy ez a "pechszériád" abba marad. A jelenlegi helyzetedhez nehéz véleményt és tanácsot adni. A pihentetést és a borogatást ajánlanám a mielőbbi szakorvos felkeresésével. A holnapi nappal kapcsolatban igazán jó tanácsot nem lehet adni. A barátnőd hazakísérésével kapcsolatban vagy a legnagyobb bajba. Főleg akkor ha kizárólag gyalogút van és máshogy nem tudjátok megoldani.

Amennyiben járásnál segít a fádalom mérséklésében a bokarögzítő akkor javaslom annak viselését a gyaloglás idejére. Amennyiben van mankód akkor azt is használd, hogy minél inkább kímélt a sérült lábadat.

2015. jan. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. jan. 3. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!