Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltort allkapocs meggyogyulhat...

Eltort allkapocs meggyogyulhat magatol?

Figyelt kérdés
Valoszinu eltort az allkapcsom egy esestol. Dagad, faj, a fogam is elmozdult. De ha elmegyek orvoshoz, akkor meg ugyis muteni akarjak. Beszelni alig tudok, enni is csak pepeset, nyelve egybol. Hetfon megyek a helyi sebeszetre, kerek egy rontgen beutalot, aztan meglatom. De a mutetnek nem megyek neki. Inkabb termeszetgyogyaszhoz megyek. Lehet hulyenek neztek, de pszihikailag nem birnam ki ha engem osszekaszabolnanak. Telefonrol voltam, bocs. Meggyogyulhat magatol? Vagy talaltam neten szilikonos valamit ra, probaljam meg olyannal?
2015. febr. 7. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Sárgarigó fülemüle, dögöljön meg, aki hülye.
2015. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ui. menj orvoshoz.
2015. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Dogoljon... Hidd el nem vagyok jo paszba.

1. Nem ismersz, ugyhogy ne itelkezz!!!

2. Ha ismernel se itelkezhetnel mas felett.

Undorom van a korhaztol. Engem oda csak visznek, mert nem megyek. Ha meg visznek, akkor nekem mindegy, mert nem tudok magamrol. Fiatal vagyok. Konnyen lehet meg se oregedek. Elutasitok mindenfele orvosi kezelest, mindenki meghalt, akit kezeltek. Akkor minek kinlasszam magam?!!! Lattam embereket, akiket tobbszor felnyitottak, osszevarrtak, csak fajdalomcsillapitokon elt. Ha azt eletnek lehet nevezni. En nem fogom magam most azert hetekig kinozni, hogy lehet meg se elem mire meggyogyulna. Nincs semmi bajom, amirol eddig tudnek. De mivel szinte mindenki rakos volt a csaladba, így nagy eselyem van ra.

Csak a termeszet gyogyito erejeben hiszek. Hittem Istenbe, de lassan elhagy a hitem. Annyi negativum, rossz ert mostanaba, hogy nem tudom mar mit higyjek.


Ha bemegyek balesetire megrontgenezik, ha torve van ugyis muteni akarjak. ha meg nincs, akkor majd elmulik.

2015. febr. 7. 20:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát a kuruzslás remélem használ majd akkor is, amikor évek múlva is ettől szenvedsz és már megbántad, hogy nem mentél orvoshoz. Lelövöm a poént, se a törésre, se a sajnálkozásra nem fog hatni, csak és kizárólag a pénztárcádra.

Összeforrhat, de valószínűleg rosszul fog. Plusz ha lepattant belőle esetleg 1-2 kis szilánk is, akkor elég komoly és nem szűnő fájdalmakkal számolhatsz.

Senki nem örömmel megy műtétre, de inkább vegyél egy nagy levegőt vagy egy xanaxot vagy amit akarsz, felőlem valami homeopatikus bizbazt is, és ess túl a műtéten.

2015. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor a neten talált "szilikonos valamit" olvastam, akkor kezdtem azt hinni, hogy ez egy kamu kérdés.


Ha nem, akkor én is úgy gondolom, hogy az egyetlen ésszerű megoldás, ha mielőbb orvoshoz kerülsz, és elfogadod a segítséget - akár műtéti megoldás, akár más, amit szükségesnek látnak.


"Inkabb termeszetgyogyaszhoz megyek."


Törött állkapocs gyanújával minden épeszű és minimális felelősségtudattal rendelkező természetgyógyász traumatológiára fog küldeni, ha találnál olyat, aki nem, attól inkább menekülnöd kéne.


És még mielőtt félreértenéd, semmi bajom a természetgyógyászattal, sőt nagyon jó tapasztalatom van bizonyos alternatív gyógymódokkal, de ez nem az a jellegű egészségügyi probléma, amivel hozzájuk kéne fordulni.


Arra sincsenek meg az eszközeik, hogy egy esetleges törést, repedést diagnosztizáljanak, nemhogy arra, hogy kezeljenek.


Most még jó eséllyel az elmozdult, kilazult fogadat is meg tudnák menteni, ha időben orvoshoz fordulsz.


Egy eltört állkapocs meg nyilván összeforrna előbb-utóbb magától, de ha egy kicsit is elmozdultak a csontok, és úgy forrnak össze, akkor esetleg egy életen át kínlódnál ennek a következménye miatt, vagy a már összeforrt állkapcsodat kéne később műteni, ami nyilván rosszabb, mintha most kerülne sor egy műtétre.

2015. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Beszelni alig tudok, enni is csak pepeset, nyelve egybol.


A műtét után egy idővel majd újra fogsz tudni rendesen beszélni és enni. Mire vársz?

2015. febr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Na hogy döntöttél?? Bementél a kórházba?? Én egyszer rá estem egy vascsőre a gátammal és szerencsém hogy bementem mert ott derült ki hogy elszakadt a húgycsövem. Ki kellet birnom egy félévet katéterrel (ami a hasam alján volt bevezetve) a vérömleny miatt de nem bántam meg hogy bementem. Fél év után volt egy kb 3 órás műtét ami utánég egy hónap sima katéterrel de minden jó azóta ez nem hülyeség és az interneten meg az ujsagokban csak azt látod mit rontottak el az orvosok. (Nagyrész Nem olyan orvosok akik a kórházakban dolgoznak hanem valami "maszel orvosok") azt nemlátod sehol mennyi mindenkinek mentették meg az életét és mennyi embert gyógyítottak meg.
2015. máj. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bementem. A magyar orvoslás olyan szerencsétlen, hogy egy átlag állatorvos jobb szakember! A fogammal semmit nem csináltak. úgymaradt, elmozdulva, összetörve. A sebet, ami szépen gyógyult leszedték, most egy baszottnagy heg van ott... Mert átszúrta valami. Igen, az aszfalton átszúrta, én meg nem vettem észre. Ja, és persze annyira begyógyult, hogy belső jele nem is volt annak hogy átszúrta. Az álkapcsom meg se röntgenezték, a fogaimat röntgenezték, amelyiknek semmi baja nem volt. Hiába mondtam el mivel van baj... Összességébe az orvoscsapat felével maximálisan elégedett voltam, a másikfelével viszont abszolút nem, ha időm lett volna akkor panaszt nyújtottam volna be a viselkedésük miatt. A fiatalok végtelenül korrekt, segítőkész, megértőek voltak. Ha valamire nemet mondtam, békénhagytak. Az idősebbek, úgy 30 fele már begyephesedett, mintha könyvből olvasta volna sorba mit hogy kell. Egy tényleg idős ember volt, ő is nagyon rendes volt, megmondtam hogy visszautasítom hogy leszívassa a vérömlenyt. Ő elmondta, hogy ha netán ez meg ez a további tünet akkor haladéktalanul menjek, de elképzelhető hogy nem fog magától helyrejönni. Teljesen helyrejött. A kis köcsögök meg elhitették hogy elfertőződött, meg miegymás, hogy gennyezik, stb. Belementem, hogy aohgy ők hívták kitisztítsák. No leszedték az egész sebet. Lekezeltek ilyen löttyel, ami napokig érződött. Ugye mosni nem lehetett. Le akartak igazolni egyetlen egy napot, amikor ott voltam. Előtte való nap nem baj, hogy enni meg beszélni nem tudtam, nekem akkor iskolába lett volna a helyem. Nem igazolta le. Úgyhogy én nagyon nem vagyok megelégedve velük. Későbbiekben talán egy pert a nyakukba fogok verni, amiért egy ekkora heg marad meg amiatt, hogy ők meg tudják mutatni a tanulóknak. A háziorvosom végtelenül rendes, ő igazolta azt a pár napot le, amíg beszélni nem tudtam. Az itteni ügyeletesorvos is egy szarláda. 5 m-ről utalt be sürgősségire. A kérésemet, hogy takarítsa ki nem teljesítette. Majd a balesetin. Úgyhogy otthon kénytelen voltam én kitakaírtani magamnak. Köszönöm magyar egészségügy! Ezek után már nem is fogok elmenni. Tisztelet a kivételnek, van pár rendes orvos. De elviszi őket is az ár!
2015. máj. 18. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!