Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Súlyosnak tűnő bokasérülés....

Súlyosnak tűnő bokasérülés. Mit tegyünk? (többi lent)

Figyelt kérdés

Édesanyánk 4. napja lázasan fekszik otthon. Iskolai szünet miatt pénteken is volt így otthon voltunk és mindenben (amiben csak tudtunk) segítettünk neki az öcsémmel. De megmondták a szüleim, hogy mára nem hajlandóak igazolást adni "csak" azért, hogy otthon maradjon valamelyikünk ápolni édesanyánkat. Már indulásra készen voltunk amikor öcsémnek eszébe jutott, hogy valamit amire ma szüksége lehet a suliba véletlen fent hagyott a szobájába, így vissza ment érte. Én viszont elindultam, mert már kezdtünk késésbe lenni és tudtam, hogy ő gyorsabb és befog érni. Tudni kell, hogy tőlünk kb. 30 perc az állomás és tudni kell, hogy van egy rövid olyan szakasz ahol a járda felújítás miatt részben le van zárva. Ráadásul a mi oldalunkon. Ő teljesen elfeledkezett a lezárásról azon a szakaszon és belesétált a "csapdába". Mivel késésben volt így rosszul mérte fel a helyzetet és ahelyett, hogy visszafordult volna a legközelebbi kereszteződés felé inkább megpróbálta átugrani a járda mellett levő kb. 2,5 m széles vízelvezető árkot. Persze ne sikerült neki és beleesett. Ez az esés viszont nagyon rosszul sikerült, hiszen mind a KÉT BOKÁJA ALÁFICAMODOTT neki. Én csak arra lettem figyelmes, hogy valaki segítségért kiabál és amikor megálltam és hátranéztem megláttam az öcsémet. Kihúztam az árokból. A bal lábára alig bírt ráállni, de a jobb is enyhén fájt. Van a közelben egy bolt aminek a bejárata mellett van egy pad. Odáig rám támaszkodva elsétáltunk. Leültettem a padra. Levettem a cipőjét és a zokniját a bal lábáról. A bokája teljesen fel volt dagadva. Fogalmam sem volt, hogy mit csináljak. A legjobbnak azt tűnt, hogy hazakísérem és lefektetem borogatást teszek a lábára és utána megyek csak iskolába. A háziorvos csak délután rendel az SZTK meg túl messze van. (Sőt nálunk a faluba nincs is.) Autó meg csak apámnak van, de neki is munkaeszköz és már korábban elment dolgozni.

Hazaértünk, lefektettem, a lábát felpolcoltuk és vittem be neki jeget rá. (Mire hazaértünk kicsit a jobb bokája is feldagadt, de nem vészesen.) Sajnos már volt a családban (bátyánk) akinek szüksége volt mankóra ezért van otthon egy "pár" mankó amit szintén elővettem neki, hogyha valamiért ki kell mennie használja.


Mit tehetünk? Milyen sérülést szenvedhetett? Mennyire lehet súlyos? Lehet bokatörés, csontrepedés vagy bokaszalag sérülés?



2015. febr. 16. 12:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Bizony ez súlyosnak tűnik, híd ki a mentőket! Beviszik röntgenre oda, ahová tartoztok. Valószínű eltört a lába.
2015. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Ha nagyon feldagadt akkor jó lenne ha látná orvos, viszont a duzzanat nem feltétlenül jelent törést, tudom mert nekem is teniszlabda méretű bokám volt, amikor deszkáztam és aláfordult, viszont a szalag megnyúlhat ami nagyon lassan jön rendbe és talán nem is lesz olyan már mint előtte, ebben az esetben is kell a gipsz. Addig míg nem ér haza apukád, jegelni kell és ne álljon rá, csak ha pisilni kell vagy tényleg nincs más mód, ja és magasan legyen a lába!
2015. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Valóban, a mentő kijön.
2015. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Mielőbb menjetek el vele orvoshoz, mert ez nagyon súlyosnak tűnik!
2015. febr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

Nem igazán tartom a törést valószínűnek mert a töréseknek egy szinte fix pontja az, hogy nem tud a sérült egyáltalán ráállni. Azt viszont annak ellenére nem tartom kizártnak hogy egy-egy csont darab letört vagy megrepedt. A részleges-szalagszakadás a leginkább elképzelhető.


Az biztos, hogy mivel valamilyen szinten mégis csak erőltette a sérült testrészt míg hazaértetek az egyáltalán nem segített.


Szerintem is mentőt kellett volna hívnod, főleg azután, hogy megláttad, hogy hogyan néz ki a bokája és tudtad, hogy mennyire fájlalja. Amennyiben így cselekedtél volna és a vizsgálatok során kiderül, hogy mi van a bokájával és fekvőgipszet adtak volna Neki akkor az is elérhető lett volna, hogy hazavigye a mentő. (Ez biztos, hogy még nagyobb ijedséget okozott volna édesanyátoknak.)

2015. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2015. febr. 16. 16:57
 7/19 A kérdező kommentje:
Reggel nem igazán láttam át a teljes szitut és mivel nem maradtam otthon, így a kérdés kiírásakor is suliba voltam. Mivel az SZTK útba esik amikor a sulitól megyek a vonatfelé és van kitéve tájékoztató "szórólap", hogy melyik orvos melyik területet látja el, így egy ilyet elvettem. Ebből kiderült, hogy traumatológus 3 van. Egy csak az adott település lakóit, míg a másik kettő a rágióba tartozó többi település lakóit látja el. Aki a mi területünk ellátásáért felel ma délelőtt volt és holnap is délelőtt rendel.
2015. febr. 16. 16:57
 8/19 anonim válasza:

Most már ugyan későn okos az ember, de valószínűleg ha teljesen átlátod az első pillanatba a probléma súlyát akkor kihívtad volna a mentőt.

Sajnos nem teljesen kizárható, hogy eltört a lába.


Remélem holnap elmentek orvoshoz és mielőbbi jobbulást!

2015. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

#5 vagyok

Annyiban ki kell magamat javítanom, hogy egyáltalán nem zárható ki, hogy eltört a lába. Amennyiben ugyanis a boka külcsö csontja a szárkapocscsont reped meg vagy törik el a páciens fájdalmak árán de rá tud állni és járni tud rajta. Pont ezért sokan nem mennek vele rögtön orvoshoz, mert azt hiszik, hogy pihentetéssel, jegeléssel, borogatással 2-3 nap alatt elmúlik!


Mielőbb vigyétek el orvoshoz mert akár nagyon súlyos is lehet!

2015. febr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Minél előbb vigyétek orvoshoz, mert valószínűleg LÁBTÖRÉSt szenvedett. Jobbulást!
2015. febr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!