Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Létezik hogy jó legyen a...

Létezik hogy jó legyen a csuklóm valaha?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 2014 májusában ráestem a bal csuklómra, és eltört a sajkacsontom. 2014 decemberében megállapította a doktor, hogy lehetséges hogy meg kell műteni, de előbb elküld egy MR vizsgálatra, akkor tud pontos választ adni. 2015 február 17-én voltam bent újra a sportkórházban, ekkor már pedig a doktornő azt mondta, hogy mégsem kell megműteni a csuklóm. Nem értettem, hogy 2 hónappal ezelőtt még meg kellett volna műteni, most pedig nem. Holott még mindig van fájdalmam, ha jobban erőltetem a csuklóm (10 hónap után). Azt mondta teljesen rendbe fog jönni és nem fog többet fájni, és elküldött mágnese terápiára 10 alkalomra, 6 hét múlva újra kell mennem hogy javult-e. Ezt nehezen tudom elhinni hogy nem fog többet fájni, mivel nem lett azonnal gipszbe téve, csak kenegettem mint a hülye gélekkel, meg ízületvédőt szedtem... Nagyon el vagyok keseredve, a súlyzós edzés, a fekvőtámaszok az életem részévé váltak, és ezeket több, mint 10 hónapja nem csinálhatom, sőt lehet egy életre el is felejthetem. Mit gondoltok, rendbe jöhet még valaha a csuklóm?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is.



2015. febr. 21. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

ha nem hisze az orvosnak, akkor menj el egy másikhoz.

a helyedben inkább örülnék, hogy nem kell műteni.

egyébként azon kellene elgondolkodni, mitől volt ilyen törékeny a csontod 18 évesen.

nekem egyszer félig levágódott a lábujjam, és vissza kellett varrni. évekig éreztem még, hogy nem tudok rendesen lábujjhegyre állni, mert ott feszül-fájdogál. pedig az csak hús meg bőr volt.

namost ebből kiindulva jó vicc, hogy megérzed, ha a csontoddal történt valami egy éve.

azt sem értem, hogy május és december között mi történt, akkor miért nem rakták gipszbe a kezed.

2015. febr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
örülj hogy megúszod a műtétet,amúgy rendbe jöhet
2015. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom... Hiszek az orvosnak, mert mégis csak egy sportkórház doktora kezel engem. De azért legbelül ott van, hogy mégsem gyógyul meg. Azért meg hogy nem mentem el időbe mikor még lehetett volna, hihetetlen lelkiismeret furdalásom van...
2015. febr. 21. 22:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Az elsőnek üzenem hogy ne hasonlítsál össze két különböző sérülést, különböző végtagon ! Nekem már nem is tudom hány éve a két orsó csontom tört el(alkar) bevittek kórházba röntgen stb helyre rakták kaptam gipszet, bent fogtak a kórházba.. az egyik csont nem tudom hány fokosan elállt a másikhoz de azt állapították meg hogy nem kell a műtét, meggyógyult a kezem de éreztem én is hogy kijjebb áll az egyik csont.. rá 3hónapra újra eltört ugyan úgy.. akkor már egy másik orvoshoz kerültem aki nem értette miért nem műtötték meg már az első törésnél.. mert nagy valószínűséggel az a hiba miatt tört el újra.. második törésemnél megműtöttek és azóta hála az istennek jó lett a kezem, viszont soha nem lesz a régi.. még most 5-7év után is vékonyabb,gyengébb ! Szóval szerintem nézesd meg egy másik orvossal is ne hogy úgy járt mint én ! és ne hallgass itt olyanokra hogy örülj hogy megúsztad a műtétet ! Mert lehet még 3x rosszabb dolog vár rád ha nem lesz műtét, szóval az a javaslatom hogy nézesd meg mással is és akkor kiderülnek a dolgok és legalább te is megnyugszol !
2015. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó! Így is fogok tenni szerintem. És neked milyen a műtött csuklod? Edzeni hogy tudsz vele?
2015. febr. 22. 10:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem a csuklóm hanem az alkarom tört.. hát volt egy hónap mikor jártam kondizni és sokkal gyengébb volt.. mikor a jobb kezemen éreztem még kitudom nyomni a sújt a bal már megadta magát és abba kellett hagynom.. szóval nekem szerintem már soha nem lesz régi ! Örülök hogy tudtam segíteni és megfogadod amit mondtam !
2015. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia, rendbe jött a csuklód azóta?
2022. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!