Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Boka törés után mit lehet...

Boka törés után mit lehet sportolni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Lenne egy olyan problémám hogy 1 éve eltörtem a belső boka csontomat, nem akartam csavaroztatni ezért 4 hónapig gipszben voltam.Elég sok volt a gipszlevétel utáni regenerálódás (ami nem is meglepő ennyi fekvés utána a 3 hónap fekvő 1 hónap járógipsz után) ,de úgy érzem hogy még mindig nem jött rendbe teljesen a lábam.Mint ahogy ma is rosszul léptem kicsit jobban erősebben hátrahajlott a lábfejem egy lépcsőfokon és azóta is fáj , mintha ki akarna "roppani" (mintha az ujjaimat ropogtatnám olyan érzés) .Már elég régóta fogalmazódott bennem a gondolat , hogy elhagytam magam és szükségem lenne valami sportolási alkalmatosságra , de félek hogy a bokám nem bírná túl sokáig az utóbbi 2 évben felszedett kilóim miatt is .Tudni kell rólam hogy régebben 5 éven keresztül versenyszerűen eveztem és szeretném folytatni valamilyen formában ezt a szenvedélyem de ott főleg a lábra mennek az edzések ,sokat kell lábra gyúrni , és a vízen és lényegében a "lábammal húzom meg a lapátot". Ezért azt szeretném kérdezni hogy szerintetek mennyire lenne egészséges visszatérni a sportomhoz legalább valamilyen formában ha nem versenyszerűen de valahogy rendszeres sportoláshoz (heti 6 edzés mivel jön a nyár reggel 9től este 7ig), vagy esetleg konditeremben (mivel ott is van evezőpad).Semmiféleképpen nem szeretném abbahagyni de érezhetően a bokám 50%os aminek nem biztos hogy jót tehet egy -egy keményebb edzés.Ha esetleg tudtok valami jó lehetőséget mit érdemes elkezdeni (más sport) vagy tud tanácsot adni a lehetőségeimhez viszonyítva (mennyire érdemes visszatérni 3-4 év kihagyás után) akkor annak szívesen várom válaszát és előre is köszönöm, remélem érthető volt a leírásom ha nem kérdezzetek rá!

Üdv



2015. máj. 29. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Úszás, sakk, lovaglás, vagy hasonlók.
2015. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úszást nem szeretnék , lovaglás az nem igazán nekem való ,sakk az nem sport az elmémmel meg nincs gond :D Valahogy le kéne fogynom de valami bokakímélő sport kéne amit hosszútávon is tudok végezni pl kocogás-futás ilyenek
2015. máj. 29. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt te is érzed, hogy törés után sosem lesz már az igazi a bokád, olyan mozgásformát kell választani, amit komfortosan, fájdalom nélkül tudsz csinálni. Futás, kocogást megpróbálhatod, de nagy adagban 1 évvel a baleset után valószínűleg sok lesz.
2015. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen érzem hogy nem az igazi ma is csak rosszul léptem és eléggé fáj.Ortopédus valami btéttel esetleg tud segíteni vagy van valami javaslat kihez kéne fordulni aki el tud látni valamivel amivel javulhat az állapotom?Gyógytorna megvolt papírforma szerint rendbe vagyok de nem úgy érzem...
2015. máj. 29. 23:10
 5/6 anonim ***** válasza:
milyen gyakran szokott kimenni?
2015. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A lovaglás igencsak terheli a bokát...:)

Nekem orvos mondta, hogy lehet csak gipsz is, de hosszú távon azt nagyon megbánom, ő a műtétet ajánlja csavarokkal, lemezekkel...

2015. aug. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!