Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Két napja megroppant a derekam...

Két napja megroppant a derekam. Mit tegyek? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Két napja szeretkezés közben a barátom hirtelen megemelte a csípőm és a derekam bal oldala roppant egyet jól hallhatóan. Maga a roppanás nem fájt, csak utána. Azóta tompán fáj a derekam és ha lehajolok és kiegyenesedek, érzem, hogy kicsit be van feszülve. És mozgás közben, ha csavarodik a derekam, roppan azóta. Nagyon idegesít, teljesen be vagyok parázva, hogy nem edzhetek többet emiatt. Sportkrémmel kenem (mert csak az van itthon) és sokat pihenek. Mit tegyek?Előre is köszi, 19 éves lány.

2015. júl. 1. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:

egyszer engem is olyan hülyén emelt föl a barátom, hogy két hónapig fájlaltam a derekamat utána.

de aztán elmúlt.

viszont a roppanás az nem jó, és ne csavargasd semmiképp.

szerintem menj el reumatológiára, és mr-t kérjél. (ne röntgent és főleg ne ct-t a sugárveszély miatt: mivel nő vagy, és a petefészkedet is érné a sugárzás, csak a legtöbb orvos ezt lexarja)

2015. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, 20-án amúgy is megyek ortopédiára, szerintem akkor megmutatom a derekam is, vagy az már késő?

Várom további válaszaitokat!

2015. júl. 1. 17:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább csontkovácsot keress. Minél gyorsabban, ne rögzüljön az "lecsúszott" alllapot
2015. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mit kell azon érteni, hogy "lecsúszott állapot"? :D
2015. júl. 1. 18:27
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem meg ne keress csontkovácsot, mert először is tudni kell, hogy mi a bajod. lehet, hogy ez még egy menthető állapot,a csonkovács meg szépen kicsavarja, és tönkreteszi. legyen meg az mr, lássuk,hogy mi ez. a gerincedet ne bízd kuruzslókra. ez lehet, hogy kezdődő porckorongsérv, stb, bármi lehet, nem kell súlyosbítani a helyzetet.
2015. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Te korlátolt a csontkovács nem kuruzsló, kb. olyan hosszú a képzés mint egy orvosnak.

nem egy OKJ-s homeopatáról van szó

Elcsúszottat akartam írni:)

2015. júl. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Roppant kettőt pár órája és azóta mintha jobb lenne :) lehet h "visszaállt" eredeti helyzetébe? Hát a porckorongsérv elég erős kifejezés nem? Egy roppanástól csak nem lesz?!
2015. júl. 1. 22:42
 8/9 anonim ***** válasza:

és kért már mr-t tőled a csontkovácsod? kétlem.

rámondják, hogy ez a panasz, azt csinálnak vele valamit, ami vagy használ, vagy árt.


kérdező. porckorongsérv ülőmunkától, hátizsákcipeléstől, stb. mind kialakulhat. nem hiszem, h neked ez van, de ha bsztatják a derekadat, akkor idővel kialakulhat, és akár egy nagyobb behatás következményeként is. csavarni tilos egyébként a sérvgyanús vagy kezdődő sérves gerincet. ezt sok gerincjóga-oktató sem tudja, hát még a csontkovácsok.

2015. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem végzek ülömunkát, nem cipekedek. Ki tudom húzni magam meg minden, már csak azt érzem h gyorsan elfárad, akkor fáj. A ropogás elmúlt (lekopogom). Köszi a válaszokat! :)
2015. júl. 2. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!