Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez ujjtores vagy csak zuzodas?

Kiki02 kérdése:

Ez ujjtores vagy csak zuzodas?

Figyelt kérdés

A lenyeg hogy dobtak a labdat rosszul nyultam erte es kicsit "elvitte" a mutatoujjamat.. ott helyben elegge fajt de lassacskan tudtam mozgatni,hajlitgatni. De ra vagy fel orara elkezdett dagadni es be is kekult a hajlatnal. Remelem!hogy csak egy kisebb nagyobb zuzodas es semmifele tores. (Persze el fogok menni orvoshoz ha nem javul..)

Szerintetek? (Bocsanat az ekezetekert) Elore koszonom a segitokesz valaszokat!:)


2015. júl. 15. 01:30
 1/5 anonim válasza:

Ha tudod hajlítgatni, vagy mozgatni is, és nem ordítasz közben a mérhetetlen fájdalomtól, akkor nem törött el, "csak" zúzódás, viszont az se kellemes :S Érdemes duzzanatok elleni kenőccsel kenegetni, naponta 2-3-szor, míg nem enyhül, és ha sportolsz (ha jól tippelek, kézilabdázol), akkor edzések előtt kösd be valamivel, és kösd össze valamelyik szomszédos ujjaddal, hogy legalább ne vigye el még egyszer :) Én legalábbis ezt tenném, remélem, neked is segíteni fog ;)

Ha viszont hetek után sem múlik el, érdemes elmenni kivizsgálásra!


(19/F)

2015. júl. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem minél előbb menj el orvoshoz! Nekem eddig a bokám és a csuklóm tört el, de mindkét esetben tudtam mozgatni és pár óra múlva már nem is fájt, de mégis törést állapítottak meg!
2015. júl. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak zuzodas. De ha nem mulik menj dokihoz szerintem.
2015. júl. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

igen, lehet attol repedés vagy ilyenek hogy tudod mozgatni.

én már ezerszer voltam párommal balesetin focisérülés miatt mindig megrtgnezték.

olyan is volt hogy nem láttak akkor még semmit a rtgenen és később kiderült h mőüteni kell...

olyan is volt hogy tiszta lil-szabályosan fekete foltos volt azt hittük eltört de csak zuzodás, ugyh rtgeneztesd meg.

2015. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat!:)) Elmentunk orvoshoz azt mondta,egyenes iranyu repedes. 2het sin kell:)
2015. júl. 15. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!