Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kimozdulhat e egy borda a...

JaniB kérdése:

Kimozdulhat e egy borda a helyéről?

Figyelt kérdés

Egy hónapja elestem. Rá egy hétre mentem röntgent csináltatni mert a fájdalom erősödött. Röntgenen semmi. Tovább dolgoztam. Fájdalom erősödött. e hát hétfőn pedig meló közben mikor anyagot adtam föl a kollégámnak úgy éreztem mintha az eggyik bordám megmozdult volna a szegycsont alatti jobb oldali résznél. Attól a pillanattól kezdve se hajolni se a jobb kezemet fájdalom nélkül fölemelni se normálisan lélegezni se járni vagy elfordulni nem tudtam rendesen.

Vissza mentem kórházba egy ismételt röntgenre és az eredmény ismét negatív. Azóta csak óvatosan mozgok és igyekszem kímélni magam. Dolgozni természetesen nem mentem hétfő óta. Szóval érdekelne, hogy előfordúlhatott e olyasmi, hogy a bordám a hasi oldalon kimozduljon a helyéről mint ahogy az ember uja is kiugorhat a helyéröl.



2015. aug. 12. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt kimutatta volna a röntgen, inkább egy rossz mozdulattól becsípődhetett egy ideg, bordaközi idegzsába is hasonló tünetekkel jár. Menj el a háziorvoshoz, majd ő ad beutalót neurológushoz, vagy reumatológushoz, esetleg felír izomlazítót ha az szükséges.
2015. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. aug. 13. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!