Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A nyakamat masszíroztam és...

A nyakamat masszíroztam és nagyot roppant az egyik csigolyám, de tényleg nagyot, lehet bajom?

Figyelt kérdés
Van egy kis porckorongrendellenességem MRI szerint, de nem éri el a gerincvelőt. Nagyon megijedtem, ha bajt okozott a roppanás, szerintetek mennyi időn belül derül ki? Olvastam róla, hogy csontkovács is okozhat bajt, ha rosszul ropogtatja meg az embert, úgyhogy most nagyon megijedtem, a meleg is kivert ijedtemben. Egyébként nem fáj, az ijedtségen kívül egyelőre semmi szokatlant nem érzek. (Orvoshoz meg nem rohanhatok most azzal, hogy megroppant a nyakam.)

2015. aug. 31. 12:41
 1/4 A kérdező kommentje:

Ez volt az MRI leletem: "A nyaki lordosis íve kiegyenesedett.

A C.III.-IV. segmentumban kis medialis prolapsus látható, mely nem éri el a myelon kontúrt.

A C.V.-VI. segmentumban valamivel nagyobb mértékű, bal oldali túlsúlyú medialis hernia látható, a myelon kontúron ez dislocatiot nem okoz és myelopathia sem látható.

Kisízületi arthrosis és uncovertebralis arthrosis mindkét oldalon, jobb oldali túlsúllyal ábrázolódik."

2015. aug. 31. 12:42
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi bajod, ne aggódj. Ha baj történt volna, már nem itt gépelnél... :)

Nyugi, azért az emberi nyak, csigolyák, porcok elég sok mindent kibírnak! :)

2015. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ropogás nem betegség, mondá a reumaorvos. Nekem.
2015. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mikor mozgatom, szokott ropogni (a kezdődő artrózis miatt gondolom), de ez most egy nagy roppanás volt. Tényleg nagyon ijesztően.
2015. aug. 31. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!