Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kinek volt már ilyen nyakfájda...

Kinek volt már ilyen nyakfájdalma? Két hete már fáj a nyakam a csigolyák tájékán - mellette (gondolom) az izomzat, elsősorban akkor ha hátra döntöm a nyakam.

Figyelt kérdés
Elmentem már háziorvoshoz vele, most adott nekem diclac-ot, fájdalomcsillapító tapaszt és egy erős fájdalomcsillapító gyógyszert. Nem mondom, hogy nem javult semmit, de ha hátradöntöm a fejemet, - valahol az utolsó nyakcsigolya mellett v. fölötte (mondjuk úgy, hogy a vállaim melletti nyakizmok) - úgy még mindig fáj és nem igen érzek ott komoly javulást. Volt már valakinek ilyen jellegű problémája?

2015. szept. 3. 06:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, azt egyébként elfelejtettem hozzátenni, hogy lehet - bár ez csak egy sejtés -, hogy megfázhatott a nyakizmom, ugyanis a nyár elején vettünk klímát itthon és egyéb körülmények miatt a klímás szobában kellett sokáig aludnom. Ráadásul a klíma gyakorlatilag non-stop-ban üzemelt. Mindenesetre furcsállom, hogy ennyi fájdalomcsillapító mellett sem akar látványosan javulni a nyakam - és mondom főleg, ha hátradöntöm a fejem, akkor a legrosszabb.
2015. szept. 3. 06:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem például nyaki gerinc probléma (kezdődő porckorongelváltozások és meszesedés) miatt van hasonló. Az én izmaim is begörcsölnek. Engem ultrahangos kezelésre (fizikoterápia) küldtek, majd meglátom, hogy mit használ. Neked is érdemes lenne kivizsgáltatnod a nyaki gerincedet, kérj beutalót a háziorvosodtól reumatológiára.
2015. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vegyél algoflex izom+ízület gyulladáscsökkentő kapszulát, ha lehet a többi gyógyszer mellé.


Valószínű valóban megfázott az izmod. Nálunk melóhelyen a légkondi 25 fokon megy és sokak szerint ez is túlzás, mert a kinti hőmérséklethez kellene igazítani.

Ha tudsz menj el gyógytornászhoz és gyógymasszőrhöz (ha jól tudom háziorvos is beutalhat).

2015. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat - ilyenkor én mindig egy kicsit parázok, hogy mi lehet a gond. A doki azt mondta, hogy a hétvégéig meg kéne azért gyógyulni ennyi fájdalom és gyulladáscsökkentőtől és ha nem, akkor irány a reumatológia. Hát.. akkor várok, hátha csak türelmetlen vagyok ezzel :) Nagyon köszönöm.
2015. szept. 3. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!