Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megharapott egy kutya. Mit...

Megharapott egy kutya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
meharapott egy kis testű kutya es elegge faj,fel is van dagadva. A homlok alatt harpott meg (pont a szemem mellett) vérzett is rendesen. Lemostam vízzel és bekentem fertőtlenítő krémmel. Kiskoromban megtámadott egy husky de nem emlékszem hogy kezeltek akkor a szuleim. Kerlek segitsetek. (Ettol fuggetlenul imadom a kutyakat) kíméljetek az idétlen válszoktól.
2015. szept. 3. 22:40
 1/10 anonim válasza:
Akkor te is kicsi lehetsz ha a fejedet harapta meg egy kis kutya,vagy nagyott ugrott a kiskutya,ha nem volt veszett akkor tuléled.
2015. szept. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha az első pár órában nem látsz fekete ereket körülötte, nem vagy lázas és később nem kezd el gennyedzeni akkormegnyugodhatsz.
2015. szept. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kicsi mert ugye az ember ülni is tud na meg aztan gugolni is. Nem veszett viszont volt egy műtéte (ivartalanítás) bár nemhiszem hogy ennek köze lenne hozza
2015. szept. 3. 22:51
 4/10 A kérdező kommentje:
2 válaszoló köszönöm. Ilyeneket nem latok viszont bepirosodott.
2015. szept. 3. 22:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem is megharapott kiskoromban, a szüleim egyből az ügyeletre vittek és tetanuszt kaptam. Akkoriban több volt a beoltatlan kutya, és amelyik megharapott az sem volt tuti beoltva. Manapság mar kötelező a végzettség elleni oltás, úgyhogy valószínű ez a kutya is be van oltva, de azért jobb ha megbizonyosodsz róla, nehogy baj legyen. Azért ha holnap nem lesz jobb, én megmutatnam egy orvosnak.
2015. szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha holnap gennyes lesz, akkor sem kell megijedned de dokihoz el kell menni megmutatni.
2015. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
pirosság teljesen normális
2015. szept. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a kutya ismerős, el kell kérni az oltási papírjait a gazdától, mert kötelező ugyan oltani, de nem mindenki tartja be. Ismerősömet nemrég harapta meg olyan, aminek nem volt naprakész oltása... Menj orvoshoz, és alighanem oltva leszel veszettség ellen (nem kell tőle félni, nem fáj.)
2015. szept. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2es azért ez nem teljesen igy van,


lehet tetanusz és veszettség fertőzést is kapni aminek a tünetei 2-4 hét mulva jelentkeznek.

mutasd meg orvosnak

2015. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A kutyus meghalt. Mégis veszett volt. De en hala istennek idoben elmentem orvoshoz es jol vagyok. Koszonom hogy segitettetek mert magamtol nemhiszem hogy elmentem volna. Szoval koszi.
2015. szept. 13. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!