Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit csinálnak velem ha nem...

Mit csinálnak velem ha nem adatom be a veszettség elleni oltást?

Figyelt kérdés
Megharapott egy kutya. Nem volt túl mély, épp csak sebes volt, de azért harapás. A sebészetről szóltak az ÁNTSZ-nek, egyértelműen elmondtam mindenkinek, hogy hol van a kutya, hogy néz ki, stb., szóval kb. 10 percükbe kerülne megtalálni, ehelyett azt várják, hogy ÉN adjam le a kutya címét, nevét, stb., ami nem fog megtörténni, mert nem megyek oda. Szóval be kéne adatnom a 4 veszettség elleni oltást, ami szintén nem fog megtörténni, mert rohadtul nincs arra se pénzem, se időm, hogy leutazgassak Vácra (1,5 óra) és jégakkuval (ezt halál komolyan gondolják?) cipelgessem a vakcinájukat. Megbüntetnek, vagy mi lesz?
2015. szept. 23. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Telefonon is leadhatod a kutya címét ha tudod egyáltalán hol lakik? Nem hiszem hogy veszett volt. Veszettség ellen oltva vannak a kutyák, mert kötelező.
2015. szept. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kb. 3 ház pontossággal tudom, hogy hol lakik, ami nekik nem elég, pontos cím kéne. Pedig ha odamennének, egytized másodperc alatt találnák meg. Én tuti nem fogok, akkor már inkább beoltatom magam, attól is kevésbé félek, mint a kutyától. Én se tudom elképzelni, hogy veszett lenne... Kiírtam FB-ra, hátha valaki ismeri, de az kizárt dolog, hogy én odamenjek.

Egyébként valakinél be lehet jelenteni ezt? Tök jó, hogy éppen én jártam arra és csak egy kicsit mart bele a fenekembe, de éppen lehettem volna egy kisgyerek is pl... Egy forgalmas főútról beszélünk, a kutya agresszív és simán átugorja a kerítést. Ez legális?

2015. szept. 23. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Olvass utána, mivel jár a veszettség. Jogod van bármilyen orvosi kezelést visszautasítani, te döntöd el, de biztos, hogy így akarsz meghalni? Az a gazda, aki nem fegyelmezi rendesen a kutyáját, általában az oltásokat is leszarja.


Miért kellene Vácra utazgatni? Bármelyik ÁNTSZ odaadhatja a vakcinát és bármelyik orvos be tudja adni.

2015. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként feljelentést te is tehetsz, de tudtommal hivatalból megteszi az ÁNTSZ is.
2015. szept. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eléggé utánaolvastam. '94 óta nincs emberi veszettség Magyarországon, biztos egy városban tartott kutyától kapom el... Vácon van leg"közelebb" ÁNTSZ.
2015. szept. 23. 19:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Elszolta magát a kérdezö senki ne higgyen neki övé a kutya írja nincs 4 veszsttség elleni oltásra pénze meg megmondta hol a kutya hazug alak a kédrdezö kérem
2015. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

csak nem te vagy a kutya gazdája?

amúgy remélem, semmi baja nem lett a kérdezőnek...

2015. nov. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!