Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet agyrázkódás?

Lehet agyrázkódás?

Figyelt kérdés
Tegnap este lefekvéskor véletlenül lefejeltem a férjem vállát, pontosabban a kulcscsontnál a dudort (ő ült éppen, én pedig mivel sötét volt nem láttam, hogy ül). A homlokom közepénél a két szemem között egy picivel feljebb éreztem az ütődést. Az éjjel 4X ébredtem arra, hogy fáj ez a rész, ill. egy kicsit a fejem is fáj. Reggel is arra ébredtem, hogy fáj a fejem, de a tetejénél. Délelőtt kicsit bizonytalannak éreztem magam (majdnem enyhe szédülést is éreztem) és továbbra is fájt a homlokomnál, ill. enyhe hányingert is éreztem. Egy nagyon pici púp keletkezett nem pontosan középpen a homlokomnál, hanem inkább a bal szemöldököm felé eltolódva. Délutánra szinte minden tünetem elmúlt, a homlokom fáj még egy picit a púpnál és ha nagyon figyelek rá, akkor egy picit zúg a bal fülem. A párom szerint ő alig érzett valamit, nem lehet komoly baj. Lehet agyrázkódásom? Pihennem kellene vele? Mivel már volt közepes agyrázkódásom, ami szintén elég gyenge tünetekkel indult, és utána 3/4 évig fájt a fejem és szédültem, ezért nagyon aggódom, hogy nehogy megint így járjak.
2015. szept. 26. 16:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, lehet agyrázkódásod.

Főbb tünetei a szédülés, hányinger, fejfájás.

Bár az enyhe agyrázkódás nem annyira veszélyes, viszont a tünetei miatt érdemesebb bizonyos szituációkat elkerülni.

Amit leírtál, az egy gyenge ütés volt, hacsak nem teljes erőből fejelted le a párod.

Ilyen ütésnél nem kéne agyrázkódásod legyen, viszont a fülben lévő folyadékot össze tudja zavarni, ami szédülést okoz. A szédülés gyakran okozhat hányingert és fejfájást is.

A belső fülben lévő folyadékot egyféle tornáztatással lehet a helyére rakni. Ahhoz feküdj egyenesen (mondjuk ágyon) úgy, hogy a nyakad legyen a fekvő felület szélén, és a fejed szabadon lelógjon. Majd lassan csak a fejed forgatva elforgatod teljesen balra, majd vissza majd jobbra, majd vissza.. és így tovább. Napi 5 percig 3-4 alkalommal. EZ AKKOR válik be, ha az első gyakorlatnál rádjön egy jelentős szédülés. Az jelzi, hogy igen, a füledben van a baj. Ha ilyen nem lép fel, akkor viszont mindenképpen menj el háziorvoshoz, mert ilyen mértékű fizikai behatásra a szervezet erősebb kéne legyen annál, minthogy agyrázkódásod legyen. Érdemes ezt kivizsgáltatni (koponya rtg, ha kell, akkor ct, vérvizsgálat... és a többi).


Remélem segítettem!


Szédülés és hányinger ellen ideiglenesen a Cerucal nevű gyógyszert javallanám.

2015. okt. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!