Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltörhetett a nagylábujjam?

Eltörhetett a nagylábujjam?

Figyelt kérdés
Kb 6 hónapja belerugtam a betonba (suli udvarában). Akkor 2-3 napig be volt dagadva, lilás-kékes színű volt. Azóta ezek már elmúltak, csak azt vettem észre mintha egy nagyon nagyon minimálisan ferde lenne. Érdemes lenne elmenni vele orvoshoz, vagy mostmár mindegy? (Eddig nem tudtam mert sosem volt rá alkalmam). Egyáltalán ha elmegyek csinálnak vele valamit?

2015. nov. 14. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Fáj, bicegsz tőle, esetleg egyensúlyzavarod van? Ha egyik sem akkor felesleges. Amúgy sem nagyon tudnak vele mit kezdeni, legfeljebb újra eltörik, hogy hátha normálisabban forr össze. Ez jó lenne neked?
2015. nov. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt a fontos dolgot kihagytam, hogy nagyon fáj. Van amikor kicsit bicegek mert annyira fáj hogx nem nagyon tudok ráállni. Igazából, csak akkor engedném hogy újra eltörjék (ha egyáltalán eltört) ha akkor 90% hogy normálisan forr össze, mivel rendszeresen sportolok és sokat kell futni és azt sem mindig tudok mert fáj. Egyébként szerinted/szerintetek eltört?
2015. nov. 14. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Több mint valószínű, ha fáj akkor mindenképp érdemes röntgent kérni. Aztán az orvos elmondja mik az esélyek.
2015. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen, röntgeneztesd meg, mi innen aligha fogjuk megmondani, hogy eltört-e. ám egy röntgen megmutatja. ha 6 hónapja eltört, az már összeforrt, de lehet hogy rosszul és amiatt fáj. Azért csodálom, hogy egy lilára dagadt lábbujat nem vittél leegy dokihoz, az fájhatott rendesen...
2015. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért nem mentem el orvoshoz mert anyukám szerint felesleges, mert hogy ha eltört akkor se tudnak vele mit csinalni
2015. nov. 18. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig tudna vele mit csinálni. Eltörik és helyreteszik.
2015. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És mivel rögzítik hogy ne mozduljon el megint?
2015. nov. 19. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!