Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Belevágtam a körmömbe borotváv...

Belevágtam a körmömbe borotvával, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

A lábamat borotváltam, és véletlenül a bal kezem kisujjam körmébe belevágtam, és kimetszett egy kis darabot belőle.

Nagyon vérzett, ezért ragtapaszt tettem rá. Délelőtt történt, de még most is fáj. Levettem róla a ragtapaszt és behintőporoztam. Hogyan kezeljem?

Nem árt neki ha nappalra ragtapaszt teszek rá? Félek, nehogy elfertőződjön, a ragtapasz megvédi a portól, de otthon talán elegendő ha hintőport szórok rá, hogy száradjon. Tapasztalatok?


2015. nov. 22. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Sebhintőport szórsz rá remélem és nem sima hintőport.

Ha sebhintőporozod és teszel rá egy tapaszt, akkor pár nap alatt begyógyul majd.

2015. nov. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nincsen itthon sebhintőpor, csak sima változat. Baj???


Amúgy ma utcára természetesen tettem rá ragtapaszt, de itthon levettem róla, mert fájt alatta.

Köszi a tanácsot, veszek sebhintőport. Ment a zöld kéz.

2015. nov. 23. 23:01
 3/5 anonim válasza:
Szia. Eléggé hasonló eset miatt kérdezném meg h hogy gyógyult az ujjad? Orvoshoz kellett fordulj vagy meggyógyult a hintőportól és a tapaszolástól?
2016. aug. 18. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Szerencsére meggyógyult. Hintőporoztam és beragasztottam, nem kellett orvoshoz mennem. Nem emlékszem, hogy mennyi idő kellett hogy teljesen begyógyuljon.

Ha viszont nem javul a te esetedben, menj orvoshoz.

2016. aug. 21. 21:38
 5/5 anonim válasza:

Szerencsére nem történt semmi komolyabb, vérzett de 2 nap után már nem is fájt.

Köszi a válaszod. :)

2016. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!