Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltörhetett ettől a 160 cm-es...

Eltörhetett ettől a 160 cm-es ugrástól a lábfejem?

Figyelt kérdés
Egy kb. 160 cm magas létra tetejéről ugrottam mezítláb a padlóra. Nem szándékos volt, csak elvesztettem az egyensúlyom, ahogy pakoltam. Annyi szerencsém volt, hogy nem zuhantam, hanem végül egyfajta ugrás lett belőle, a jobb lábamon landoltam. Most kezd eléggé fájni a lábfejem, kicsit meg is van már dagadva, bár nem nagyon. Járni tudok rajta csak fáj. Lehet egy 160 cm-es ugrástól csonttörés a lábfejemben?

2016. jan. 21. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Perszehogy lehet. Ha úgy ugrottál rá simán, vagy repedés. Nézesdd meg!
2016. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, menj el sebészetre, meg kell röntgeneztetni. Ha csak kificamodott, akkor is lehet, hogy rögzítés kell rá, jobb ha megnézik, hogy nincs-e valamilyen súlyosabb sérülés.
2016. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg: egyáltalán ne járj rajta, ne terheld. Tessék elmenni a sebészetre, mert nagyobb baj is lehet, ill. nagyobb baj is lehet pluszban belőle.
2016. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Apropó: botra tudsz támaszkodni, ha kocsival visznek el, de egyáltalán ne állj a duzzadtabb lábadra. Ha nincs senki, aki elvinne téged a dokihoz, akkor kérj mentőt. Ők bevisznek kórházba, lesz röntgen és majd elmondják a teendőket.
2016. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
vagy taxi...
2016. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Ma már sehova nem megyek, rakok vizesruhát a lábamra éjszakára, aztán reggel meglátom, ha nem javul, besántikálok a balesetire megröntgeneztetni.
2016. jan. 21. 16:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem szabad várni. Súlyos érrendszeri, vérkeringési probléma lehet, ilyenkor is szokott trombózis veszély lenni, ami embóliát okozhat és visszafordíthatatlan károsodások is lehetnek, ha valaki minél később megy el a dokihoz. A duzzadás ereket, idegeket nyom, nyomhat, ami egyáltalán nem veszélytelen dolog. Semminek nem szabad olyan fontosnak lennie, hogy az ember vizsgálatot halasszon, pl. egy ilyen esetben. Még szakorvosi rendelés is van ilyenkor. Nem halasztanám, még akkor sem, ha nem lenne kedvem elmenni.
2016. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy eltört, annyira nem fáj. Meg semmiképpen sem szeretnék gipszbe kerülni. De reggel elmegyek az orvoshoz, ha nem javul.
2016. jan. 21. 19:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Eljöttem az orvoshoz, mert reggelre már eléggé be is lilult és fája lábam. Most várok, h sorra kerüljek. Remélem nincs eltörve csakk zúzódás.
2016. jan. 22. 09:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi lett! Talán zúzódás csak!
2016. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!