Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sport részleges oldalsó és...

Sport részleges oldalsó és keresztszalag szakadás a térdben?

Figyelt kérdés
Pár napja részlegesen elszakadt a térdemben a kereszt es az oldalsó szalagom is, 10 napig gipszbe tették, majd 6-8 hétig Elvileg térd rögzítőt kell viselnem, utana pedig gondolom jó pár hét gyógytorna. Az orvos azt mondta nyárig valószínűleg nem fogok tudni focizni, ezzel félig megnyugtatott hogy egyáltalán fogok tudni valaha is még, de a kérdésem az lenne hogy mennyi az esély hogy teljesen rendbe jön? Sose volt hasonló sérülésem se, egész életemben sportoltam mindenfélét heti többször, aránylag jo a fizikumom is 21 éves vagyok. Rendbe fog vajon úgy jönni a térdem hogy térd rögzítő nélkül is tudjak focizni? Mint régen.. És tényleg egy félév a rehabilitáció?

2016. febr. 3. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát barátom, én nem akarlak biztatni.


Ez kb ugyanolyan komoly sérülés mint a gerincsérv.


Lehet hogy rendbejön, de akár le is nyomorodhatsz, vagy megműthetik, de tökéletes sosem lesz annyira, hogy ugyanúgy sportolhass is mint előtte.


Tartsd be azt a fél évet, vagy ha teheted többet is.



Gondold át mi fontosabb neked, a focizás még egy darabig vagy az, hogy hátralevő életedben ne merev térdel keljen járnod...



Nem hinném, hogy 10-15 év múlva megélnél a focizásból, akkor már szerepeltél volna néhány címoldalon ha így lenne.


Viszont hogy nyomorék térdel se melót, se rokkantpénzt nem kapsz az FIX !

2016. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen típusú sérüléseket nagyon komolyan kell venni. Ha mindent az orvos utasítása szerint csinálsz és nem sietteted, erőlteted a dolgokat, akkor fogsz tudni focizni, de tény, hogy a gyógyulás hosszú folyamat lesz. Szóval kitartást!
2016. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
részlegesnél nemhiszem hogy fél évet kellene kihagyni. nekem elszakadt a keresztszalagom és műtöttek. azzal hagytam ki fél évet. most már edzek vele. de nyílván ezt te érzed hogy milyen
2016. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!