Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » SOS! Kell tetanusz?

SOS! Kell tetanusz?

Figyelt kérdés
Ma megvágtam magam egy szöggel,nem volt rozsdás.Kissé belilult.Hazaértem,felnyitottam betadinnal lekezeltem.
2016. febr. 4. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Figyeld pár napig, ha nem gyógyul menj el orvoshoz!
2016. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha 1 évnél régebben kaptál tetanuszt, akkor ajánlatos elmenni vele dokihoz.

Egyébként mit értesz az alatt, hogy felnyitottad?

2016. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fölösleges. Pláne ha megnyitottad. A tetanusz kórokozója nem él meg a levegőn, csak a mélyebb, szennyezett vagy roncsolt sebekben amiket nehéz tisztítani.
2016. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a valaszokat!!! Bizom benne hogy tenyleg nem lesz tetanusz.
2016. febr. 4. 21:53
 5/7 A kérdező kommentje:

es ha begyogyul,es nem lesz se sarga/zold/lila folt akkor mar 1000÷ig kivan csukva ugye?

Meg elvileg kaptam tetanusz oltast de babakoromban.

2016. febr. 4. 21:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont a szöges, szúrós balesetek a legveszélyesebbek a tetanusz szempontjából. Nem a rozsdával van a gond tetanusz szempontjából, hanem a kórokozóval. Menj orvoshoz
2016. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem csak babakorodban kaptál, mert folyamatosan benne van a kötelező oltásokban. 17 éves korodig védve vagy.
2016. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!