Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit jelent a chondropathia...

Mit jelent a chondropathia patella?

Figyelt kérdés
Kopás, vagy porclágyulás? És az I-II. fok mennyire súlyos? Milyen gyakorlatokat lehet így végezni? Már egy éve lassan, hogy ez van a térdeimmel, MR-re csak most mentem velük, és nem igazán tudom, mit kezdjek vele, milyen súlyos. Évekig spinningeltem, futottam, gyorsgyalogoltam. 1 éve viszont ez miatt már csak gyalogolok és tornázok. Viszont torna után is érzem, sőt utána már egész nap nem igazán jók a térdeim, pedig ez ilyen pilates-féle torna, az orvos és a gyógytornász sem ellenezte elvileg... Inkább has/csípő/hátizomra megy, és a térd csak minimálisan mozog, inkább be van hajlítva/kinyújtva, amíg végzem a gyakorlatokat. Az lenne még a kérdésem, hogy szerintetek ez a térdre minimálisan ható torna árthat , ha folytatom? Mert valamit kell mozogni és nem akarom ezért elveszíteni az alakom. 26 éves lány vagyok

2016. febr. 25. 18:13
 1/1 anonim ***** válasza:
A porckopás miatti porcfelpuhulás és fájdalom együttes hatása a diagnózis. Segíthet a kineziotape használata, bár hosszabb ideig kell ragasztani, hogy a fájdalom múljon. Ezzel könnyebb lesz tornázni.
2016. márc. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!