Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Oldalszalag szakadás után...

Oldalszalag szakadás után mennyi a gyógyulási idő?

Figyelt kérdés
Február elsején szenvedtem oldalszalag szakadást. A héten vették le 3,5 hét után a gipszet, most pedig rögzítőt kell hordanom 5 hétig. Jelenleg iszonyatosan fel van dagadva a térdem, így egyáltalán nem tudom hajlítani, pedig már lehetne. Az érdekelne, hogy kb mennyi idő után kezd el javulni a térd? Jegelnem kell meg szedek gyulladáscsökkentőt is. Kicsit sajnos türelmetlen vagyok, mert pont most lábaltam ki egy keresztszalag szakadásból.

2016. febr. 28. 01:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó régi a kérdésed, de ha látod, mesélnél a tapasztalataidról? Mi lett a szalagjaiddal? Ugyanabban a térdedben sérült a kereszt- és oldalszalag is? Pótolták őket, milyen most?

Nekem gimiben kivették az elülső keresztszalagot (15+ éve), azóta szenvedek a térdemmel, gyógytorna ellenére is nagyon instabil, pótlóműtétem nem volt. Januárban végre beutalt az orvos MR-re meg ortopédiára, de csak áprilisra kaptam időpontot. Múlt vasárnap volt egy kis szárkapocscsontficamom, nem ugrott ki teljesen, a mentősök kiegyenesítették a lábam (én nem tudtam), és visszapattant. Gondolom, a külső oldalszalagom se tart már semmit. Mit csinálnak ilyenkor, két szalagot pótolnak? Mennyire használható ilyen sérülések után a térd? Én már így se merek korizni, síelni, táncolni, túrázni, falat mászni, lassan már járni is alig, 2 km után bedagad és fáj a térdem... Tudsz mondani vmi biztatót?

2023. márc. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Neked hogyhogy csak 3,5 hét volt a gipsz?

Nekem kapásból 6 hét gipszet írtak elő. Talptól a combom tövéig kellett gipszbe tenni..

Haza se engedtek a nagy gipszben, péntekig kórházban kell lennem.

Ekkora gipszben hogy lehet majd mozogni? Mankóval?

2023. márc. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!