Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha terhesség alatt megégett a...

Ha terhesség alatt megégett a bőröm tényleg látszani fog a gyereken? Valaki tapasztalta?

Figyelt kérdés
2016. máj. 4. 21:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Igen nagy a valószinűsége, hogy a gyerekeden semmi nem fog látszani. Ne parázz, az sokat árthat. Hol égett meg a bőröd, melyik testrészen? Az biztos, hogy minden terhesség alatti élmény "beszivárog" a gyerekbe, a rossz is. De azért ez nem ilyen közvetlen.
2016. máj. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Katkee válasza:
30%
Na látom itt akik lehurrogják a kérdezőt az mind orvos .... nekik üzenem,hogy amiről nem tudsz annak nézz utána vagy halgass ....
2016. máj. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem írtam még semmit a kérdezőnek, de te utolsó Időpont ma 00:28 Te orvos vagy esetleg? Mert, hogy kritizálsz másokat, osztod az észt.
2016. máj. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Szia!


Nekem anyukám, mikor velem volt terhes leforrázta a kezét. Neki egy nagyobb folt van a jobb karján, nekem ugyan olyan alakú folt, szintén nekem is a jobb kezemen ugyan ott ahol neki, csak sokkal kisebb mint az övé. :)

Úgyhogy nem hülyeség, előfordulhat hogy a kisbabàn is meglátszik majd!

2016. máj. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok sem orvos, de még a bioszt is utáltam mindig DE tapasztalatból mondom, hogy igazak, családomban nem egyszer történt ilyen eset. volt olyan, akinek az arcára szilva esett, és a gyereknek azon az arcféltekén ott volt a folt, ma 50-en túl van, a folt a mai napig megmaradt, sőt míg az anyukája élt, mikor meg volt a havija, a gyerek foltja vörösebb volt mint máskor. el lehet hinni vagy sem, de ez tényleg így volt...vagy keresztanyámat egyszer szemen találtam egy nyakláncal véletlen, az ujjamon pörgettem és elrepült, és a gyerek szemhéja is foltos volt születéskor, bár ő néhány hónap alatt kinőtte. én úgy hallottam, hogy olyan 6. hónapban történt dolgok látszanak meg a babán is. vigyázz, hogy ne csodálkozz rá dolgokra se, mert ilyenkor azt sem szabad. alapjában véve nem vagyok babonás, de ezeket a saját szememmel láttam...
2016. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen azoknak akik kedvesen s normálisan tudtak válaszolni.Sajnos a jobb kézfejemet sikerült legforráznom.Nem lett holyagos de 2 napig vörös volt.14.hetes kismama
2016. máj. 7. 19:33
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia!

A harmadik és negyedik gyerekemnél is durván megégettem a hasamat főzés közben. Egyiken sem volt soha nyoma. Sem születéskor, sem később. 11 és 9 évesek.

2016. máj. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell ilyen alpári stílusban válaszolni a kérdezőnek.Nem vagyok babonás,sőt!!!Sosem hittem ilyen dolgokban,de a saját esetem megcáfolt.Kislányommal 5 hónapos terhes voltam,amikor egy baleset következtében megütöttem a lábamat,ami csúnyán befeketedett.Kislányom mikor megszületett ugyanott, ugyanolyan formájú sötét anyajegye volt.Tehát valószínű hogy van benne valami,hozzáteszem sosem hittem ilyesmiben,pedig több ilyet hallottam.Ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel!! Jó babavárást!!
2016. máj. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Üdv.Leìrok két esetet,az egyik igaz,a másik pedig hamis.Feleségem baràtnője ,amikor terhes volt,ràesett egy kukacos barack a fejére.A férje mondta neki,fütyülj rà.A gyerek egészségesen született,de màr tiniként is megszállottan szerette a fütyülős barackot,és a tequilàt.

A másik eset szintén a feleségem barátnőjével esett meg,ràesett a hasàra egy meggy a terhessége alatt,a gyereknek születése utàn,volt ott egy foltja ,ahol a nőre ràesett a gyümölcs.A helyes megfejtők között egy doboz konyakos meggy bon-bon kerül kisorsolàsra.

2016. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Családomban is történt hasonló eset.

A feleségem, mikor terhes volt, megégette a kézfejét, 1-2 hétig látszott a nyoma. A lányomnak ugyanazon helyen látható egy folt a kezén.

Gondolkoztam rajta, hogyan lehetséges ez.

Arra a következtetésre jutottam, hogy a terhesség folyamán egyes információk átmásolódnak az anyáról a magzatra. Nem tudom ez a terhesség melyik szakaszában történik, de feltételezem hogy nem folyamatosan és nem akármilyen esetben. Ugyanis még tudok egy hasonló égési sebnyom-másolásról, más esetben azonban ez nem történt meg. Azonban mindkét eset hasonló időben, a terhesség félideje táján történt.

2016. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!