Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valószinűleg gitározástol...

Valószinűleg gitározástol kialakult nálam kézféjdalom. Amikor elkezdek játszani szur a jobb kézfejem kb mindenhol. Ha bemelegedek valamennyit javul. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

#sérülés #gitár #húzódás #kézsérülés #inhüvelygyulladás. gitáros
2016. máj. 11. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet ínhüvelygyulladás is. Például rossz technikával fogod le a húrokat, vagy pengetsz.Érdemes lenne röntgeneztetni. Biztos pihentetést ajánlanak, meg krémezést. Én más hangszeres vagyok, túl merev ujjakkal játszottam kezdetben, de ez idővel enyhült, majd a rendszeres gyakorlással megszűnt.
2016. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:
A jobb kézfejed? A jobb kézfejed a pengető kezed? Ha igen, akkor mivel és hogyan pengetsz? Pengető, vagy az ujjaiddal és akkordsika, vagy bontás?
2016. máj. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mojjo ***** válasza:

@3: ó, te vagy az "ujjakkal pengetéses" válaszadó :D

Na, sikerült ide is hasonló okosságot írnod. Csak úgy kíváncsiságból: te miért írogatsz? Mert nem segíteni szeretnél a kérdezőknek, az biztos. Valami nagy frusztráció nyomja a lelked, és így adod ki, hogy jól megmondod másoknak, csak keményen, hogy csattanjon? Vagy mi motivál téged ilyen "válaszok" írására? (A kérdés komoly, tényleg érdekelne.)


Csak, hogy ontopic is legyek: ha valamit rosszul csinál, és folytatja kussolva, fogösszeszorítva, akkor azon kívül, hogy akár valamilyen sérülést is összeszedhet, még egy rossz, hibás technikát is berögzít magának, amit azután jóval nagyobb munka lesz kijavítani, mintha eleve helyesen gyakorolná be. Szóval nem csak egészségügyi, de gitártanulási szempontból is a lehető legrosszabb ez a kedves tanácsod, amit idenyomtál nekünk a hármas hozzászólásban.

2016. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mojjo: pengető kéz fáj. De kb minthamindehol tűvel szurkálnál olyan 1 óra játék után jön ki. Elmentem gitártanárhoz és ő azt mondta erősen kell pengetni illetve lefogni a hangszert igyis tettem kb napi 6 ora gyakorlással és 1,5 honap mulva ez lett az eredmény. Egyébként a technikám most jo az biztos mert eddig nem tompitottam a húrokat a job kézfejemmel illetve nem csuklónól pengettem...Egyébként sokkal erezettebb is lett 2 hetet pihentettem a multkor semmit nem javult.. :SS Orvosnál voltam azt mondta semmi baj nincs
2016. máj. 12. 19:22
 5/10 Mojjo ***** válasza:
45%

Erősen kell pengetni és lefogni a hangszert??? Atyaég...

Naszóval, a gitár húrjait pont annyira finoman kell lefogni, hogy még tökéletesen (értsd: tisztán, rezonanciamentesen) megszólaljon. Végezz egy egyszerű kísérletet: válassz ki egy tetszőleges húrt, és fogd le egy tetszőleges (lehetőleg ne az első) bundnál finoman, de úgy, hogy tisztán szóljon. Ezután fogd le izomból, hogy rápaszírozod a húrt a fogólapra. Ez utóbbi esetben az fog történni, hogy a lefogott húr tovább nyúlik a kelleténél, és a hangja érezhetően magasabb lesz, mintha csak finoman nyomnád le. Te magad is kihallhatod simán ezt a különbséget, de ha van hangológéped, vagy hangolóappod, ő is szépen meg fogja ezt mutatni. Namármost pont emiatt a nem kívánt húrmegnyúlés és hangmagasság-emelkedés miatt egyszerűen pontatlan, hamis lesz a játékod, ha erőből szorítod a húrokat a fogólapra.


A pengetést meg pont annyira lazán kell csinálni, amennyire csak lehet. BÁr nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy pengetővel játszol, vagy puszta kézzel, illetve, hogy akkordsikánál tartasz, vagy inkább bontasz, de most úgy veszem, hogy akkordsikálsz pengetővel - a nem csuklóból pengetés része a válaszodnak erre utal. Namost ha te erőből, egy merev csuklótartással, kéztartással pengetsz, egyrészt a kezednek sem teszel jót, mert minden egyes találkozás a húrokkal visszahat az ízületeidre, és ha erőből penget valaki, főleg kezdőként, akkor kb garantált, hogy azok az ízületek jóval jobban be vannak merevedve, így ezek az erőhatások jóval nagyobb kárt tudnak bennük tenni, mintha lazán tartanád a kezedet és úgy pengetnél. Nem mellesleg a hangzás is teljesen más, egy erőből ütjük-verjük a gitárt pengetés hangzása félúton van a szörnyű és a borzasztó között. Lehet hangosan pengetni, persze, annak is megvan a módszere, de mindig legyen laza a kezed. Ne annyira, hogy kirepüljön belőle a pengető, de annyira, amennyire csak lehet.


Namost ha te napi 6 órát gyakorolsz, és azt a "nagyon okos" tanácsot követed, hogy erősen kell pengetni és lefogni a hangszert, akkor nem csoda, hogy baja lett a kezednek. Azon kívül, hogy a hiteddel szemben nem, még a technikád sem jó. Ezt az erőből játszunk dolgot felejtsd el, mind a kezeid egészsége, mind a gitártechnikád javulása érdekében.

2016. máj. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a kezdő hangszeres görcsösen tartja az ujjait. Pl furulya esetén is szorítja a hangszert, van akinek olyan a keze, mint egy döglött csirke lábai. Nem szól jobban tőle a hangszer,hogy ilyen erőt fejt ki. Aztán rájön, hova kell lehelyezni, hogy ne szökjön a levegő, és puha érintéssel is eléri a kellő hangzást. De ehhez idő kell,biztonságérzet, ujjgyakorlatok, s nem erőkifejtés feleslegesen.Zongoristák is gyakran kapnak ínhüvelygyulladást a napi 6 órás billentés következtében.
2016. máj. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja erre már énis rájöttem ás azóta lazábban csinálom sokkal csak már késő ahoz hogy ez megjavuljon orvos nélkül szerintem.. Egyébként pengetővel skálázok, illetve improvizációt gyakorlok..
2016. máj. 14. 16:34
 8/10 Mojjo ***** válasza:
Ha nem lett komoly bajod, akkor rendbe fog jönni orvos nélkül is, ne aggódj :)
2016. máj. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát igen ez kifog derülni köszi a válaszokat! :)
2016. máj. 14. 20:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Cserélj tanárt...

Én is gitároztam, napi több órát, basszuson is, mellette zongoráztam, sosem volt bajom 1 kivtelével-túl sok túl gyors zongorázástól. 2 hónap pihenéssel gyógyult.

Klasszikus gitárt tanulj, az mindennek az alapja. Apoyando, tirando..gondolom ezekről a tanárod nem hallott, csak:

"Erőssen kell pengetni pajtás, az a titka!"

2020. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!