Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 5 szeg megszúrta a kezem kell...

5 szeg megszúrta a kezem kell tetanusz?

Figyelt kérdés
5 szeg megszúrta a kezem zsámolypakolás közben. Nem lettek mélyek, épphogy megszúrták a kezem. 16 éves vagyok, ahogy tudom utoljára 11 évesen kaptam oltást. Légyszi segítsetek

2016. máj. 12. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Elvileg ennyitől nem lesz bajod, mert, ha csak megszúrta, akkor sem a véráramba sem a bőr alá nem került.

De, ha parázol vagy netán hipochonder vagy, akkor nézesd meg :)

2016. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy elvileg vagy nem elvileg, ha picit szúrt meg, akkor talán nem kell, ha nagyon, akkor igen. Nincs ilyen és ez egy téves felfogás!

Már egy icipici szúrástól is bekerülhet a pici hajszálereken át a kórokozó, de lehet, teljesen átmegy egy szög a kézen, mégsem okoz gondot.

1. Folyamatosan nézed a szúrás helyét, hogy piros lesz-e jobban és figyeled magad, változik-e a hőmérsékleted, közérzeted. Változás esetén azonnal orvoshoz mész.

2. Elmész orvoshoz és majd ő eldönti a tapasztalata, az információd, a bőröd állapota alapján, hogy kell-e tetatusz vagy sem.

2016. máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tetanusz kórokozó a talajban / fődben van, nem a szögben. Ha a seb érintkezett vele akkor kell, ha benti szögek voltak akkor nem.
2016. máj. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
11 évesen kaptam utoljára, annak már elmúlt a hatása?
2016. máj. 12. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!